2021.gada 27. janvāris

Ildze, Ilze, Izolde

Krustpils novadā atsavinātas 99 700 nelegālās cigaretes (FOTO)

12. jūnijā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jēkabpils iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes un VP Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām sankcionētas kratīšanas laikā vilciena vagonā atrada un izņēma 39780 cigaretes "Premjer" bez akcīzes markām un 59920 cigaretes "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, portāla Radio1.lv redakciju informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.
Piektdien, 12. jūnijā, Krustpils novada Vīpes pagastā, dzelzceļa stacijā „Trepe” neatliekamības kārtībā ar prokurota akceptētu lēmumu tika veikta sankcionēta kratīšana vilciena „Daugavpils – Liepāja” vagonā, kur tika atrastas un atsavinātas 39780 cigaretes "Premjer" bez akcīzes markām un 59920 cigaretes "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām. 

Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Attiecībā uz šī panta pārkāpumiem paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tā.

Notikuma vietā tika aizturēts 1998. gadā dzimis Daugavpils iedzīvotājs, kuram šobrīd piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Policija turpina skaidrot precīzus notikušā apstākļus, tostarp aizdomās turētās personas lomu izdarītajā noziegumā.

Atstājiet komentāru