2024.gada 21. aprīlis

Anastasija

Zemgales reģionā aizturēja trīs autovadītājus, kuri mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus

Zemgales reģionā aizturēja trīs autovadītājus, kuri mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus

Pagājušajā nedēļā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, aizturēja trīs autovadītājus, kuri pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus.

Šī gada 5.septembrī, Jelgavā, Aviācijas un Loku maģistrāles krustojumā, pēc pulksten 13.00, tika apturēta automašīna, kas traucās ar ātrumu 73 km/h, pie atļautā 50 km/h. Lai izbēgtu no nepatikšanām, automašīnas vadītājs policistiem piedāvāja 20 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts.

Šī gada 6.septembrī, Pļaviņās, Rīgas ielā, īsi pirms 16.00, tika apturēta automašīna, kas traucās ar ātrumu 76 km/h, pie atļautā 50 km/h. Lai netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā, automašīnas vadītājs  policistiem piedāvāja 50 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts. 

Savukārt 7.septembrī, Brunavas pagastā, ceļa posmā Bauska-Rīga-Lietuvas robeža 81.kilometrā, pēc pulksten 21.00, tika pieķerts automašīnas autovadītājs, kurš vadīja transportlīdzekli 2,448  promiļu reibumā. Lai izbēgtu no nepatikšanām, automašīnas vadītājs policistiem piedāvāja 50 eiro lielu kukuli. Arī šajā gadījumā autovadītājs tika aizturēts.

Pret visiem trim autovadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi, pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas, kas nosaka, ka “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”.

Zemgales reģionā šogad policisti aizturēja jau 14 autovadītājus un vienu velosipēdistu par kukuļdošanu

Policija turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā.


Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste

Atstājiet komentāru