2024.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Aizdomās par narkotisko vielu realizāciju Jēkabpilī aizturēta četru personu grupa

Aizdomās par narkotisko vielu realizāciju Jēkabpilī aizturēta četru personu grupa

23. jūlijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes policisti Jēkabpilī aizturēja personu grupu par narkotisko vielu nelegālu apriti.

Veicot sankcionētas kratīšanas šo personu dzīvesvietās un automašīnā, tika atrasti un izņemti realizācijai paredzēti vairāki polietilēna iepakojumi ar gaišas krāsas pulverveida vielu un viens iepakojums ar zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielu. Sākotnējā ekspertīze liecina, ka izņemts vairāk nekā 50 gramu amfetamīna un neliels daudzums marihuānas. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Kriminālpolicijas biroja policisti sadarbībā ar VP ZRP Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas likumsargiem pagājušajā mēnesī Jēkabpils pilsētā aizdomās par narkotisko vielu nelegālu apriti aizturēja četras personas.

Trīs aizturētās sievietes, kuras dzimušas 1982., 1993. un 1997. gadā, iepriekš nav sodītas. Savukārt 1989.gadā dzimušais aizturētais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Pie personām tika konstatēti un izņemti realizācijai paredzēti vairāki polietilēna iepakojumi ar iespējamo narkotisko vielu. Sākotnējā ekspertīze liecina, ka pie personām atradušies aptuveni 5 grami amfetamīna.

Veicot sankcionētas kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās un automašīnā, kopumā izņemts vēl aptuveni 53 grami gaišas krāsas pulverveida vielas, kas, visticamāk, arī ir amfetamīns. Tāpat izņemts viens iepakojums ar augu izcelsmes vielu, visticamāk, marihuānu. Izņemtajām vielām ir nozīmēta ķīmiskā ekspertīze un precīzs vielu sastāvs  būs zināms pēc tās galīgo rezultātu saņemšanas. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta otrās daļas - par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta  brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšanas gaitā tiks pārbaudīta iesaistīto personu saistība arī ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Aizdomās turētajam vīrietim tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt viņa līdzdalībniecēm piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.  


Informāciju sagatavoja:
Arlita Dolgā
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
KPB Prevencijas grupas inspektore

Komentāri (0-2/2)

 • genka
  02.08.2019 13:34
  hip hip urra
 • gada pilsonis
  02.08.2019 12:06
  Un kad tie par varoņiem?

Atstājiet komentāru