2024.gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

Pēc pārbaudes par Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori aizgājuši no darba

Pēc pārbaudes par Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori aizgājuši no darba

Pēc Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes par bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori labprātīgi aizgājuši no darba.

Saistībā ar Jēkabpils gadījumu Ģenerālprokuratūrā tika veikta pārbaude par materiāliem un kriminālprocesiem, kuros kā iespējami vainīgā persona norādīts Rusiņš. Pārbaudē pastiprināti tika izvērtēta prokuratūras atbildīgo amatpersonu rīcības likumība, pamatotība un savlaicīgums.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts pamats materiālu jautājumā par trīs prokuroru iespējamā disciplinārā pārkāpuma fakta konstatēšanu iesniegšanai Prokuroru atestācijas komisijai, pēc kā ar ģenerālprokurora pavēli vienam Austrumzemgales prokuratūras prokuroram piemērots disciplinārsods - prokurora mēnešalgas samazināšana 20% apmērā uz sešiem mēnešiem.

Šodien prokuratūrā aģentūrai LETA apliecināja, ka divi no minētajiem Austrumzemgales prokuratūras prokuroriem labprātīgi amata attiecības ar prokuratūru ir izbeiguši vēl pirms Prokuroru atestācijas komisijas lēmuma.

Savukārt Valsts policijas veiktajā dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā secināts, ka vairākas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas, izskatot iesniegumus par Rusiņa rīcību un veicot viņa meklēšanas pasākumus atsevišķos gadījumos nav rīkojušās pietiekami profesionāli, tai skaitā nav spējušas veikt pietiekami aktīvi personas meklēšanas pasākumus.

Dienesta pārbaudes laikā arī secināts, ka amatpersonas nav spējušas pietiekamā kvalitātē savlaicīgi izanalizēt un saskatīt kopsakarības Rusiņa pretlikumīgo darbību kopainā. Ņemot vērā atzinumā konstatēto, piecām amatpersonām ir piemēroti disciplinārsodi. Tostarp veiktas arī pārmaiņas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa vadībā.

Izmeklēšanas nodaļas 1.grupas inspektoram piemērots disciplinārsods - rājiens, Izmeklēšanas nodaļas 1.grupas galvenajam inspektoram pieņemts lēmums par disciplinārlietas izbeigšanu, izsakot aizrādījumu, Izmeklēšanas nodaļas 2.grupas galvenajam inspektoram piemērota piezīme, Izmeklēšanas nodaļas 2. grupas vecākajai inspektorei piemērota piezīme, Izmeklēšanas nodaļas 4.grupas vecākajai inspektorei piemērota piezīme.

Iepriekš jau publiski pausts, ka dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā skatīta arī līdzšinējā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa priekšnieka Rolanda Bērziņa atbildība, kā laikā identificēts, ka amatpersona nepietiekošā kvalitātē organizējis iecirkņa darbu, par ko piemērots disciplinārsods - rājiens.

Vienlaikus Austrumzemgales iecirkņa priekšnieku no pagājušā gada 1.septembra dienesta interesēs tiek iecelta majore Evita Galviņa, savukārt Bērziņš tika pārcelts iecirkņa priekšnieka vietnieka, Reaģēšanas nodaļas priekšnieka amatā.

Jau ziņots, ka 2023.gada 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Rusiņam bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par to, ka viņš nepilda lēmumu par aizsardzību pret vardarbību.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Pārbaudes rezultātā Ģenerālprokuratūrā arī sākti divi kriminālprocesi, tajā skaitā par Rusiņa iespējami izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesa bojājumu - pret cietušo tirdzniecības centra "Sēlija" stāvlaukumā. Minētajos kriminālprocesos izmeklēšanu veic Valsts policija.

Atstājiet komentāru