2022.gada 10. augusts

Audris, Brencis, Inuta

Policija pabeidz izmeklēšanu lietā par lielgabala zādzību Jēkabpilī

Policija pabeidz izmeklēšanu lietā par lielgabala zādzību Jēkabpilī

2021. gada 7. decembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Jēkabpils reģionālās nodaļas darbinieki Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par piemiņas zīmes – lielgabala zādzību Jēkabpilī. Šajā lietā par aizdomās turēto atzīta viena persona, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2021. gada 24. februārī pēc pulksten 2.00 Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, tika nozagta virs kapa, kur apbedīti Otrā pasaules karā kritušie un mirušie karavīri, novietota piemiņas zīme, proti, memoriālā pārveidots piemineklis - 76,2 milimetru divīzijas lielgabals ZIS-3 bez lafetes. Nozagtā piemiņas zīme, izmantojot frontālo iekrāvēju „Cheng Gong”, tika aizvesta uz Krustpils novadu, kur tā tika iemesta Daugavā. 

Tāpat tika konstatēts, ka, izdarot virs kapa novietotās piemiņas zīmes – lielgabala zādzību, ar trosēm tika sabojāti trīs Jēkabpils parka teritorijā augoši koki, kā rezultātā Jēkabpils pilsētas pašvaldībai nodarīti materiālie zaudējumi 287,54 eiro vērtībā. 

Likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu, un 1970. gadā dzimušais vīrietis atzina veiktās darbības. Izmeklēšanas rezultātā tika iegūti un nostiprināti pietiekami pierādījumi, un lieta aizvadītā gada 7. decembrī nodota Auzstrumzemgales prokuratūrai vajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 228. panta trešās daļas par kapa apgānīšanu un 109. panta otrās daļas par patvaļīgu koku bojāšanu.  

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri (0-7/7)

 • Jep
  15.01.2022 03:00
  Lai parokas un paskatās kas tur apakšā...ka nesanāk tāds pats pārsteigums, kā Kurzemes pusē, tur gan meklēja vācu zaldātu atliekas, bet uzgāja padomju savienības armijas kritušos, kuri uz papīra bija ar godu pārapbedīti vēl padomju laikos. Kā te nesanāk kā tā puška stāv uz vācu karavīru pīšļiem...un visus gadus ziedi likti ne uz tā kapa....visā mūsu zemīte ir pārsteigumu pilna
 • Aleksandram
  11.01.2022 17:41
  Kultūras nams ir krietni pa kreisi no lielgabala. Smadzenes te nečakarē ar savām peršām!
 • Aleksandrs
  11.01.2022 17:38
  Tas nebūt nav taisnīgi, to lielgabalu vajadzēja jau sen novākt Valsts institūcijām vai arī pašvaldībai, protams fiziskās personas iniciatīva, sanāca nevisai akurāti. Nu ja runājam par apbeditiem lai vieglas smiltis tā lielgabala klātbūtne tās nepadara vieglākas., Turklāt ja ņem vērā simbolismu tad šis lielgabals bija vērsts uz Krustpils tautas namu un to vien atgādinaja ka nepaspēja visus apšaut un kuru katru brīdi ir gatavs šaut uz Tautu un Tautas namu Varbūt mirušie ir jāpārapbedī kapos pēc ticības piederības un vienreiz jāsāk dzīvot uz nākotni . Man pašam šie pieminekļi atgādina tikai un vienīgi okupāciju un manas dzimtas ciešanas , bet es gatavs aizmirst pāri nodarīto, bet ja man pastāvīgi atgādina kādi labi cilvēki bija kas šāva un izsūtīja manu dzimtu tad neko vairāk kā naidu es nejūtu. Nu ja kāds uzskata ka Hitlera un Staļina paveiktie darbi pret pasaules tautāmir labi un ir jāceļ papildus pieminekļi tad ko tur vairs lai Dievs Jums stāv klāt.
 • Skeptisks
  11.01.2022 17:29
  Nav taču pierādījumu, ka tur kāds ir apglabāts?
 • Lielgabals
  11.01.2022 17:06
  Tā bija zādzība grupā! Medijiem vajadzētu uzdot policijai dažus papildjautājumus!
 • Andrejs
  11.01.2022 16:05
  Арматуру, ту что на фото, надеюсь преберегут для задници этого ублюдка!
 • Rasma
  11.01.2022 15:46
  Viens to nevarēja izdarīt - fleksēt, stropēt utt. Negrib sēdēt par noziegumu grupā. Un te vēl tiek sabojātas valstu attiecības, Jēkabpili uzskata par kapu vandāļu pilsētu.

Atstājiet komentāru