2021.gada 20. jūnijs

Maira, Rasa, Rasma

Par iespējamu balsu pirkšanu sāk kriminālprocesu Jēkabpilī un pārbaudes Alūksnes un Aizkraukles pusē

Par iespējamu balsu pirkšanu sāk kriminālprocesu Jēkabpilī un pārbaudes Alūksnes un Aizkraukles pusē

Valsts policija (VP) 5.jūnijā sākusi divas resoriskās pārbaudes par iespējamu balsu pirkšanu Alūksnes un Aizkraukles pusē, aģentūra noskaidroja VP.

5.jūnijā līdz plkst.16 par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem dažādās vietās Latgales reģionā, kā arī Rīgas reģionā sākti pieci administratīvā pārkāpuma procesi.

Lasi vēl – Pašvaldību vēlēšanās līdz plkst.16 nobalsojuši kopumā 27,8% balsstiesīgo

Tāpat saņemta informācija par iespējamu balsu pirkšanu Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā un Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Tāpat policija ir saņēmusi informāciju gan par citiem priekšvēlēšanu aģitācijas, gan sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem. Patlaban notiek informācijas pārbaude.

Jau ziņots, ka VP piektdien, 4.maijā, sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī. Kriminālprocess sākts par faktu, nevis pret kādu konkrētu personu. Kriminālprocess pēc piekritības tiks nodots VDD, kura kompetencē ir izmeklēt šāda veida nodarījumus.

VP 4.jūnijā sācis resorisko pārbaudi par šādu pašu iespējamu pārkāpumu, kas arī noticis Zemgales reģionā.

Arī VDD saņēmis dažāda rakstura informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, tostarp par iespējamiem mēģinājumiem prettiesiski ietekmēt vēlētāju izvēli.

VDD aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par gadījumiem, kad ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli vai nemateriāli labumi par balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Tāpat VDD aicina darīt zināmu, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par apzināti nepareizu balsu skaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam vai aizklātas balsošanas pārkāpšanu.

Tādā gadījumā dienests aicina sniegt pēc iespējas precīzākas notikušā detaļas un, ja tas iespējams, fiksēt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio formātā.

Ar VDD iespējams sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 67 208 964 vai rakstot uz “dd@vdd.gov.lv” jebkurā diennakts laikā. VDD garantē informācijas sniedzēja konfidencialitāti.

Savukārt VP un pašvaldības policija vēlēšanu laikā uzraudzīs, vai pilsētvidē nenotiek neatļauta aģitācija. Ja vēlēšanu dienā vai dienu pirms vēlēšanām, kad aģitācija ir aizliegta, konstatēta kādas politiskās partijas vai deputāta kandidāta reklamēšanu pie iecirkņa, skrejlapu dalīšanu vai aģitācijas plakātus, dienests aicina vērsties VP pa tālruni 110 vai konkrētās apdzīvotās vietas pašvaldības policijā.

Tāpat dienests aicina VP vai pašvaldības policijai ziņot par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai to tuvumā.

Aizdomu gadījumā par apmaksātu slēpto aģitāciju vai administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā dienests aicina vērsties KNAB pa tālruni 8000 2070 vai mobilajā lietotnē “Ziņo KNAB”.

5.jūnijā Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas, kurās var balsot no plkst.7 līdz 20. Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc ST sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Atstājiet komentāru