2021.gada 16. janvāris

Lida, Lidija

Zēnam uz skolu atnesot mājās atrastas patronas, Jēkabpils policija viņa dzīvesvietā atrod šauteni

Zēnam uz skolu atnesot mājās atrastas patronas, Jēkabpils policija viņa dzīvesvietā atrod šauteni

Pagājušajā nedēļā kāds zēns uz skolu atnesis mājās atrastas patronas, tāpēc Jēkabpils policija veikusi pārbaudi viņa mājoklī un atradusi citas patronas un mazkalibra šauteni, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa. 29.septembrī Jēkabpils iecirknī saņemta informācija no izglītības iestādes administrācijas, ka kāds skolēns uz skolu aiznesis patronas. Uzzinot, ka zēns munīciju bija atradis savā dzīvesvietā, likumsargi tajā pašā dienā sāka kriminālprocesu, veica kratīšanu un mājās atrada 85 patronas un mazkalibra šauteni.

Viens no bērna vecākiem paskaidroja, ka māja ir saņemta mantojumā. Pirms kāda laika tās bēniņos tika atrastas patronas un ierocis, taču viņš nav ziņojis par atradumu policijai. Pašlaik kriminālprocesā nozīmētas ballistikas ekspertīzes.

Policisti izsaka pateicību skolas administrācijai, kas rīkojās operatīvi un atbildīgi.

Tāpat likumsargi atgādina, ka šaujamieroču un šaujamieroču munīcijas iegādāšanās, glabāšana un pārvadāšana bez attiecīgas atļaujas ir krimināli sodāms nodarījums, pat tad, ja to atrod, un par šādiem atradumiem nekavējoties ir jāziņo policijai.

Kalniņa informēja, ka laika posmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 30.septembrim par šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu neatļautu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, realizēšanu un realizēšanas noteikumu pārkāpšanu Zemgalē sākti 32 kriminālprocesi, visvairāk Aizkraukles iecirknī - deviņi. Šogad tādā pašā laika posmā ir sākti 34 kriminālprocesi, 11 no tiem Jēkabpils iecirknī.

Komentāri (0-3/3)

 • Edgars Isajevs
  18.12.2020 20:13
  Un kāpēc par atombumbu kas garāžā stāv nepateici ?
 • Edgars Isajevs
  18.12.2020 20:08
  Neko jau , izrādās bandīts un zaglis esmu, vēl piedevām municīju tirgoju. Kāds turpinājums būs , ko vēl daru ? Interesanti izklausās.
 • Pipu
  06.10.2020 02:17
  Edgars Isajevs un viņa ģimenei ļoti daudz nelikumīgu lietu ir pistoles granātas mācību nozagtas no remontdarbu laikiem 2 vidusskola, zinu ka tirgo pa pilsētu dēls Rutas Isajevas jaunākais.

Atstājiet komentāru