2021.gada 25. janvāris

Sigurds, Zigurds

Zemgalē uzsāktas četras administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu

Zemgalē uzsāktas četras administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu

Valsts policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā un, rūpējoties par sabiedrības drošību un veselību, arī Lieldienu brīvdienās likumsargi kontrolēja, vai tiek ievēroti fiziskās distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumi, kā arī pārbaudīja, vai mājās atrodas personas, kurām saslimšanas dēļ ir noteikta pašizolēšanās vai izolācija. Laika posmā no 9. līdz 13. aprīlim Zemgales reģionā tika veikti 213 preventīvas reaģēšanas pasākumi, saņemti 112 izsaukumi un uzsāktas 4 administratīvās lietvedības par iespējamiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.
Aizvadītajās svētku dienās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā visvairāk izsaukumu tika saņemti par organizētiem privātiem pasākumiem vai arī par to, ka vienlaikus publiskās iekštelpās vai ārtelpās sapulcējušies vairāk nekā divi cilvēki, un par šādiem gadījumiem ir sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – divi par organizēšanu un piedalīšanos privātā pasākumā, bet viens par draugu uzaicināšanu ciemos. 

Likumsargi norādītajā laika posmā pavisam kopā ir uzsākuši 21 resorisko pārbaudi, un atzīst, ka sabiedrība pret ārkārtējā situācijā noteiktajiem ierobežojumiem lielākoties izturas nopietni, jo vairākumā gadījumu saņemtā informācija par pārkāpumiem neapstiprinās, piemēram, aizdomas par ciemiņu uzņemšanu izrādās nepamatotas, jo vienā mājsaimniecībā pastāvīgi kopā dzīvo vairāk nekā trīs cilvēki, vai arī citā gadījumā tiek piegādāta pārtika radiniekiem, kuriem nav iespēju tikt līdz veikalam. 

Šobrīd vēl viens no policistu pienākumiem sabiedrības drošības un veselības nodrošināšanā ir arī Valsts robežsardzes saņemto apliecinājumu par personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušās no ārzemēm, pārbaudīšana. Lieldienu brīvdienās Valsts policijas Zemgales reģiona amatpersonas kopā ir veikušas 26 telefonzvanus, bet 44 gadījumos pašizolācijā esošie cilvēki ir pārbaudīti klātienē. 

Valsts policija aicina būt atbildīgiem un pasargāt ne tikai sevi, bet arī apkārtējos, paliekot mājās, ievērojot fizisko distancēšanos un bieži mazgājot rokas ar ūdeni un ziepēm vai arī izmantojot roku dezinfekcijas līdzekli uz alkohola bāzes.

Atstājiet komentāru