2024.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Jēkabpilī, motociklistu parādes laikā cietušais gājējs, joprojām turpina ārstēšanos slimnīcā

Jēkabpilī, motociklistu parādes laikā cietušais gājējs, joprojām turpina ārstēšanos slimnīcā

Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā informē, ka Jēkabpilī, motociklistu parādes laikā cietušais gājējs, turpina ārstēšanos slimnīcā.

Viņa pavēstīja, ka pagaidām jaunas - publiski sniedzamas informācijas šajā izmeklēšanas procesa stadijā uz doto brīdi nav. Policija turpina izmeklēšanu.
Jau vēstīts, ka sestdien, 13.jūlijā Jēkabpilī, Rīgas ielā, Moto festivāla laikā uz gājēju pārejas motociklists notrieca gājēju. Negadījums notika plkst.15.20, brīdī, kad festivāla dalībnieki bija devušies parādes braucienā pa pilsētas ielām. Vīrietis, vadot motociklu "Suzuki", uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja gājēju pāreju.
Sociālajos tīklos publiskotajā video redzams, ka izretojusies motociklistu kolonna salīdzinoši lielā ātrumā brauc pāri gājēju pārejai pie kāda veikala. Pie gājēju pārejas gaida cilvēki. Viens no viņiem pārskrien pāri ielai, bet nākamais ar iepirkumu maisiņu rokā saminstinās un viņu notriec motocikls.

Tāpat arī vēstīts, ka situācija, kad moto festivāla laikā Jēkabpilī notriekts gājējs, Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska vērtējumā ir neviennozīmīga.

Kā zināms, pasākumu pašvaldībā pieteicis motoklubs "Brīvības gari". Ņemot vērā dalībnieku skaitu, brauciena maršruts saskaņots ar valsts policiju. Kolonnas priekšā brauca likumsargu automašīna un divi motocikli ar ieslēgtām bākugunīm. Kolonnu arī noslēdza valsts policijas transportlīdzeklis ar ieslēgtām bākugunīm.
Januševskis klāstīja, ka drošības pasākumi organizēti, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, jo brauciens netiek rīkots pirmo gadu, turklāt pilsētā norisinās arī velobraucieni, gājieni un citi pasākumi. Norobežot visu maršrutu pasākuma rīkotājiem netika uzdots.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, braucienā piedalījušies aptuveni 800 transportlīdzekļi. Nodrošināt to vienmērīgu plūsmu, pēc Januševska teiktā, nav iespējams, "jo kāds sāk braukt ātrāk, kāds lēnāk".

"Situācija ir neviennozīmīga un nav vienkārša. Mēs vienmēr cenšamies minimalizēt riskus, lai šādi pasākumi būtu drošāki, mazāk traucētu apkārtējiem. Bet neviens nevar dot simtprocentīgu garantiju, ka nekas neatgadīsies,"  iepriekš apgalvoja policijas iecirkņa vadītājs, piebilstot, ka notikušais tiks pārrunāts ar pasākuma rīkotājiem un pašvaldību.

Policija saistībā ar notikušo sākusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret satiksmes drošību. Valsts policijas pārstāvis skaidroja, ka pašlaik vēl nevar pateikt, kurš no satiksmes dalībniekiem būtu vainojams negadījumā. Nozīmētas vairākas ekspertīzes. 

Saistītas ziņas:

Jēkabpilī parādes laikā motocikls uztriecas gājējam, kas šķērsoja Rīgas ielu uz gājēju pārejas (VIDEO)(PAPILDINĀTS)

Komentāri (0-2/2)

  • Liga
    16.08.2019 16:21
    Uzskatu,ka gajejs pats ir vainigs,Kur vajadzeja ta skriet.
  • Apsix
    02.08.2019 18:42
    Cietušais gājējs bija alko reibumā vai nebija?

Atstājiet komentāru