2020.gada 7. jūlijs

Alda, Maruta

Pikantais cūkgaļas sautējums ar ķirbi un pupiņām

Pikantais cūkgaļas sautējums ar ķirbi un pupiņām

Sātīgs sautējums, kura košās krāsas un pikantā garša priecēs acis un sasildīs vēsajās rudens dienā. Var eksperimentēt, timiānu aizstājot ar rozmarīnu, oregano vai karija pulveri, jo tas tikai padarīs šo jau tā gardo gaļas ēdienu vēl izteiksmīgāku.

Sastāvdaļas: 300g cūkgaļa; 400g ķirbis, 1 gab. konservētas pupiņas, 1 gab. sīpoli, 3 gab. ķiploki, daiviņas, 4 gab. tomāti, 1 ĒK tomātu pasta, sāls pēc garšas, 1 TK timiāns, ½ TK cukurs, ½ gab čili pipars, eļļa cepšanai.

Gaļu sagriež palielos kubiņos, nosausina tos ar papīra dvieli. Sīpolu un ķiplokus nomizo un sakapā. Tomātus sagriež daiviņās. Ķirbi nomizo, attīra no sēklām un sagriež palielos kubiņos. Čili piparu attīra no sēklām, smalki sakapā.

Cepeškrāsni uzkarsē līdz 190 grādiem. Sagatavo "pīli" vai citu karstumizturīgu trauku.

Pannā sakarsē eļļu. Liek cepties gaļu uz lielas uguns, un ik pa laikam apgrozot, cep 4–5 minūtes, līdz gaļas gabaliņi ir apbrūnējuši, tad pievieno sīpolus, ķiplokus, un turpina cept vēl 2–3 minūtes. Tad pievieno čili, sāli, cukuru, timiānu, tomātu pastu, apmaisa un cep vēl 2–3 minūtes.

Karstumizturīgā trauka apakšā liek ķirbju gabalus, tad gaļu, pupiņas un tomātus. Traukam uzliek vāku un liek to cepeškrāsnī uz 1 stundu 20 minūtēm.

Avots: DELFI

Atstājiet komentāru