2020.gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

Jēkabpils novada veselības aprūpes speciāliste Lonija Līce – Atzinības krusta kavaliere

Jēkabpils novada veselības aprūpes speciāliste Lonija Līce – Atzinības krusta kavaliere

Valsts prezidents Egils Levits 18. novembrī svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu – 74 sabiedrības pārstāvjiem. Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2019. gada 18. oktobra lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks piešķirts 31 izcilai personībai, Viestura ordenis – 9, bet Atzinības krusts – 34. Nolemts par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par Atzinības krusta kavalieri Jēkabpils novada Rubenes pagasta veselības aprūpes speciālisti, ģimenes ārsta palīdzi Loniju Līci.

Lonija Līce pēc Daugavpils medicīnas skolas beigšanas 1975. gadā sāka strādāt Rubeņu ambulancē par feldšeri, un tā ir Lonijas vienīgā darbavieta jau vairāk nekā 40 gadus. Šobrīd Lonija ir veselības aprūpes speciāliste Rubenes pagastā, vairākas dienas nedēļā palīdz ģimenes ārstam, bet pārējā laikā pieņem slimniekus patstāvīgi, brauc izsaukumos pie pacientiem. Lonija turpina pilnveidoties un celt profesionālo kvalifikāciju, apmeklējot dažādus kursus un seminārus.

Savā 44 gadu darba mūžā Lonija pašaizliedzīgi un ar vislielāko mīlestību pilda savu misiju – no sirds kalpot apkārtējiem. Viņas devums ir īpašs ieguldījums ļoti daudzu cilvēku dzīvē un veselībā. Nepieciešamības gadījumā Lonija 24 stundas diennaktī palīdz ikvienam cilvēkam, kam nepieciešama mediķa palīdzība. Un to viņa dara ne tikai darba laikā, bet arī brīvdienās un atvaļinājuma laikā. Lonija ir drošības persona visiem – jauniem un veciem – kas zina, ka viņi jebkurā laikā var zvanīt un garantēti saņemt palīdzību. Braucot vizītēs, pacienti ne tikai tiek ārstēti, bet arī nepieciešamības gadījumā apmazgāti un pat pabaroti ar pašas mājā vārītu zupu. Lonija ar saviem pacientiem vienmēr sirsnīgi izrunājas, pastāsta, paskaidro un nomierina, iedziļinās un zina katra cilvēka slimības, izpausmes un riskus. Viņa zina, kurš ir jāuzslavē, jāuzmundrina, bet kuram nepieciešams stingrāks vārds. Skarbus vārdus nākas dzirdēt tiem, kas aizrāvušies ar alkoholu. Tāpat Loniju uztrauc bērnu mazkustīgais dzīvesveids – ilgstoša sēdēšana pie datora un televizora. Ja gadās, ka Lonijas mašīna ir remontā, tad izsaukumā viņa dodas ar velosipēdu. Lonijas pašaizliedzīgo darbu novērtē ne tikai Rubenes pagasta, bet apkārtējo pagastu un ciemu iedzīvotāji. Ne velti Lonija savā darba mūžā saņēmusi daudz pateicību un goda rakstu, tai skaitā 2007. gadā prestižo balvu “Latvijas lepnums”.

Arī šogad, Lonijas Līces sešdesmit piektajā jubilejas gadā vēlamies teikt paldies Lonijai par pašaizliedzīgo darbu! Lepojamies, ka arī Valsts prezidents un Ordeņu kapituls augstu novērtējis Lonijas paveikto, piešķirot vienu no augstākajiem apbalvojumiem – Atzinības krustu un ieceļot par Atzinības krusta kavalieri.

Valsts augstāko apbalvojumu vēsturē 2019. gads ir īpaši nozīmīgs, jo pirms 95 gadiem – 1924. gada 25. martā – pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par Triju Zvaigžņu ordeni, kas nodibināts par piemiņu Latvijas valsts tapšanai. 1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Viestura ordenis un Atzinības krusts. 1994. gada 25. oktobrī Valsts prezidents Guntis Ulmanis izsludināja likumu “Par Triju Zvaigžņu ordeni”, ar kuru atjaunoja 1924. gadā nodibināto Triju Zvaigžņu ordeni.  Viestura ordeni un Atzinības krustu atjaunoja 2004. gadā.

Jekabpilsnovads.lv

Komentāri (0-1/1)

  • Veltiņa
    07.11.2019 18:57
    Lonij, no sirds apsveicu!

Atstājiet komentāru