2020.gada 27. septembris

Ēdolfs, Ilgonis

"Lūšu" prezidents Trušelis: Latvijas čempiontitula pamatā ir ģimeniskums, kas valdīja Jēkabpils volejbolā

"Lūšu" prezidents Trušelis: Latvijas čempiontitula pamatā ir ģimeniskums, kas valdīja Jēkabpils volejbolā

Jēkabpils "Lūšu" volejbola kluba šīs sezonas panākumu atslēgas ir vairākas, bet īpaši izceļams ir ģimeniskums, kas valda pilsētā un komandā, sarunā ar aģentūru LETA atzina vienības prezidents Māris Trušelis.

Kā vēstīts, "Lūši" svētdien savā laukumā tika kronēti par Latvijas čempioniem, titulu izcīnot pirmo reizi vēsturē. Finālsērijā līdz trim uzvarām Jēkabpils komanda ar 3-0 pārspēja iepriekšējo četru gadu čempioni RTU/"Robežsardze".

Trušelis uzskata, ka sezona viennozīmīgi ir izdevusies un tās veiksmju pamatā bija ne tikai spēlētāji, bet arī atbalstītāji un Jēkabpils volejbola sabiedrība.
"Klusībā nospraustie mērķi tika izpildīti. Gribētu uzsvērt apkārtējo cilvēku ieguldījumu, fanātismu un ticību. Jēkabpils volejbolā un klubā valdīja īsts ģimeniskums. Lielai daļai komandas arī vecāki spēlē volejbolu, piemēram, tajā pašā dienā, kad tika izcīnīts tituls, daudziem tēti spēlēja veterānu čempionātā. Tas nav projekts, tas ir dzīvesveids," atzīmēja Trušelis.

Finālsērijā "Lūši" visās trīs spēlēs svinēja uzvaras četros setos. Jēkabpils komandai šosezon pret RTU/"Robežsardzi", ņemot vērā arī mačus "Credit24 Meistarlīgā" un Latvijas kausā, uzvarēto un zaudēto setu attiecība bija 18-3.

"Finālsērijā izmantojām mājas spēļu priekšrocību, ko ieguvām, pateicoties uzvarām Baltijas līgā. Šosezon mājās uzvarējām "Saaremaa", kas vēlāk kļuva par Baltijas līgas čempioni, tika pārspēta arī Tartu "BigBank", kas tuvojās Igaunijas čempionāta finālam, pieveicām arī Tallinas "Selver". Vienīgā Igaunijas komanda, kuru nepārspējām, bija "Parnu". Esam progresējuši. Mājās esam zaudējuši tikai divas spēles, ja ņem vērā visus turnīrus, turklāt mači bija sezonas sākumā, kad komanda vēl nebija saspēlējusies. Treneris Mārcis Obrumans pirms sezonas teica, ka komandu veidosim tādu, kas apspēlētu ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas vienības," stāstīja Trušelis.

"Lūšu" vadītājam grūti izcelt kādu spēlētāju, jo katrā mačā bija pa volejbolistam, kurš guva desmit un vairāk punktus.

"Ja paskatāmies statistikā, rezultatīvākais bija Armands Āboliņš, bet labākais blokos - Zigurds Adamovičs. Nepārprotami Edvīns Skrūders ir Latvijas izlases līmeņa cēlājs. Dāvis Melnis Baltijas līgā tika pie labākā libero spēlētāja statusa. Vladislavam Blumbergam ir tikai 18 gadi, bet viņš jau nonācis Latvijas izlases trenera redzeslokā. Rihards Puķītis bija Latvijas kausa fināla MVP, Ēriks Vorņko bija pēdējās spēles rezultatīvākais spēlētājs. Varu nosaukt visus, jo grūti kādu izcelt. Katrs kādā spēlē ielika tik daudz, lai mēs būtu tur, kur esam šobrīd," atzīmēja Trušelis.

Lielāko daļu sezonas nācās izlaist vienam no "Lūšu" vadošajiem spēlētājiem Pāvelam Jemeļjanovam, kuram tika veikta pleca operācija.

"No sezonas sākuma spēlējām ar tādu kā rezerves sastāvu. Tas ir lauciņš, kurā varam pilnveidoties - lai viena cilvēka trauma neizsit komandu no līdzsvara, no trenera un spēlētāju sadarbības modeļa. Treneris šosezon bija apgādāts ar tādiem spēlētājiem un visu pārējo, ka nebija iemesla sūdzēties. Viss tika pasniegts, un bija jāizdara savs darbs. Tas ir profesionālisms, uz kuru ejam. "Lūši" negrib apstāties pie sasniegtā," pauda Trušelis.

Lai gan liela daļa no spēlētājiem ir studenti, komandai izdodas aizvadīt pietiekami kvalitatīvu treniņu procesu.

"Augstskolas ir ļoti pretimnākošas, jo īpaši "Turība", kurā mācās trīs spēlētāji, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Augstskolas nodrošina visus apstākļus, lai viņi būtu izglītoti un maksimāli daudz piedalītos treniņu procesā. Treniņi nav gluži divas reizes dienā, bet ir maksimālais skaits. Treniņu process ir diezgan augstā līmenī," uzsvēra Trušelis.

Paralēli volejbolam daudziem spēlētājiem ir citi pienākumi, tomēr netraucē kvalitatīvi sagatavoties spēlē. Ne visiem spēlēšana "Lūšos" ir maizes darbs, piemēram, Āboliņš jau nākamajā dienā pēc finālsērijas trešā mača strādāja savā ģimenes saimniecībā.

"Lielākā daļa jauniešu saņem stipendijas - ne ļoti mazas, ne lielas, bet konkurētspējīgas. Neticu, ka mums vajadzētu uztraukties par to, ka kāda igauņu komanda viņus pārvilinās. Mēs darām visu iespējamo, lai spēlētāji būtu nodrošināti. Viņi brauc uz augstskolām studēt, viņiem ir nodrošināta nakšņošana un ēdināšana. Ir daudz dažādu citu ekstru. Strādājam, ja ne profesionāli, tad ļoti tuvu tam," atklāja Trušelis.

"Lūši" šosezon pirmo reizi vēsturē kļuva par valsts čempioniem, otro reizi triumfēja Latvijas kausa izcīņā, bet "Credit24 Meistarlīgā" izcīnīja bronzas medaļas.

Komandas pieteikumā bija Edgars Kalnozols, Edvīns Skrūders, Matīss Petjukevičs, Armands Āboliņš, Kristers Dardzāns, Pāvels Jemeļjanovs, Rihards Puķītis, Reinis Prīdāns, Zigurds Adamovičs, Vadims Koreņiks, Dāvis Melnis, Vladislavs Blumbergs, Kristers Sils un Ēriks Voroņko. Komandas galvenajam trenerim Obrumanam palīdzēja asistents Aivis Kokins un fizioterapeite Ilva Jurgeviča.

Foto: Lāsma Irša

Komentāri (0-2/2)

  • Juris
    02.07.2018 18:36
    Spiež pa pogām datoram
  • Intars
    02.07.2018 18:36
    Ko dara tas cilvēks, kas spēles laikā spiež pa pogām datoram?

Atstājiet komentāru