2020.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Vilde: Baltijas līgā Igaunijai ir profesionālas komandas, kamēr mēs esam amatieri

Vilde: Baltijas līgā Igaunijai ir profesionālas komandas, kamēr mēs esam amatieri

Baltijas līgā volejbolā Igaunijas komandas atrodas augstāk kopvērtējumā nekā Latvijas, jo tur darbs notiek profesionālā līmenī, uzskata RTU/"Robežsardze" vienības galvenais treneris Raimonds Vilde.

Šī gada Latvijas čempione RTU/"Robežsardze" jauno Baltijas līgas sezonu sāka ar pieciem zaudējumiem, bet nākamajās sešās spēlēs gūti četri panākumi.
"Tikai ar sezonas sākumu sākām trenēties. Biju aizņemts izlasē un man nebija laika, ko veltīt klubam, bet visi puiši nebija pietiekami apzinīgi, lai trenētos individuāli," sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Vilde. "Tagad pakāpeniski trenējamies un spēlējam. Kondīcija iet uz labo pusi, bet pietiekami apmierinoša vēl nav."

Vilde nenoliedza, ka šosezon komandas sastāvs ir nedaudz vājāks, jo spēlēt uz ārzemēm devies pieredzējušais Ruslans Sorokins, kā arī pašlaik laukumā nevar iziet Ingars Ivanovs. "Pietrūkst stabila serves uzņemšana. Ja tās nav, nevaram veidot spēli kādu gribētu."

Pašlaik Baltijas līgā labākā no Latvijas komandām ir vien sestajā vietā esošā Jēkabpils "Lūši", kas uzskata, ka trenējas profesionāli. Vilde pauda, ka pārējās vadošās Latvijas vienības pašlaik ir amatieres.

"Esam amatieri, kamēr igauņiem ir profesionālas komandas, kas trenējas divreiz dienā un nestrādā. Zinu kā Jelgava, Ozolnieki, mēs trenējamies, esam amatieru komandas. Tas arī pietrūkst, lai būtu labāki rezultāti," teica Vilde, nevirzot konkrētus sezonas mērķus RTU/"Robežsardze" vienībai. "Mērķi ir uzvarēt vairāk dueļos nekā zaudēt, cīnīties par uzvaru katrā spēlē, bet tabulu rēķināsim pēc tam. Ja vēlme uzvarēt ir, viss kārtībā, ja nav, nevajag ar sportu nodarboties nekādā līmenī."

Kā vēstīts, pagājušajā svētdienā notikušajā Latvijas kausa finālā RTU/"Robežsardze" piecos setos ar 2-3 (25:12, 16:25, 29:31, 25:20, 11:15) piekāpās "Lūšiem".

"Bija pārāk daudz paviršību, brāķa vienkāršās situācijas, kas līdz ar to izšķīra spēles likteni. Otrajā setā pieļāvām tik daudz kļūdu, kas pietiktu 2-3 spēlēm, un ļāvām pretiniekam iespēlēties, noticēt. Pēc tam jau aizgāja šūpoles. Pirmais sets nāca pārāk viegli, man tā nekad nav paticis," šo maču atcerējās finālistu treneris. "Piektajā setā bijām mazliet nedisciplinēti. Ja izpildītu to, kas jāizdara, pāris punkti būtu uz otru pusi, tomēr bijām nedaudz neuzmanīgi, kā arī pietrūka aukstasinības nobeiguma fāzē, bet tā ir atkarīga no kondīcijas, kas mums vēl nav apmierinoša."

Baltijas līgas līderpozīcijā ar 32 punktiem 11 spēlēs ir Tartu "Bigbank" vienība, bet labākā no Latvijas komandām ir "Lūši", kas ar 20 punktiem atrodas sestajā vietā.

"Poliurs"/"Ozolnieki" ar 18 punktiem ir septītie, sezonu ar pieticīgiem rezultātiem iesākusī RTU/"Robežsardze" ar 13 punktiem ir astotā, "Ezerzeme"/DU atpaliek par diviem punktiem, kas dod desmito vietu, "Biolars"/"Jelgava" iekrājusi desmit punktus un ir 12.pozīcijā, bet ASK/"Kuldīga" vienība guvusi vien trīs punktus un atrodas noslēdzošajā, 14.pozīcijā.

Atstājiet komentāru