2023.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Vidzemē parādās pirmie negaisa mākoņi; oranžais brīdinājums arī Latgalē un Sēlijā

Vidzemē parādās pirmie negaisa mākoņi; oranžais brīdinājums arī Latgalē un Sēlijā

Pirmie negaisa mākoņi piektdien Latvijā izveidojās īsi pēc plkst.12 Vidzemes augstienē, ziemeļos no Madonas, liecina meteoroloģiskā informācija.

Negaisa mākoņi aug arī citviet Vidzemē, tie galvenokārt lēni pārvietojas no rietumiem uz austrumiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs plašā valsts austrumu daļā - Vidzemes lielākajā daļā, kā arī Latgalē un Sēlijā - izsludinājis oranžo brīdinājumu par pērkona negaisu ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 18 metriem sekundē, iespējama arī krusa.

Iedzīvotājiem jābūt gataviem ļoti stipram pērkona negaisam, lai varētu sevi pasargāt no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Jau ziņots, ka šīs nedēļas nogalē vietām valstī būs stipras pērkona lietusgāzes, svētdien tās iespējamas galvenokārt tikai Latgalē, prognozē sinoptiķi. No pirmdienas karstums atkāpsies. Nākamajā darba nedēļā gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz +9..+14 grādiem, bet daļā piekrastes, vējam pūšot no siltās jūras, nekļūs vēsāks par +16..+19 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra dienās gaidāma +20..+27 grādu robežās.

Komentāri (0-1/1)

  • Vai
    16.07.2021 17:14
    Vai radio.lv/divukrastu ir tas pats, kas radio1?

Atstājiet komentāru