2020.gada 12. augusts

Klāra, Vizma

Jēkabpilī sniega segas biezums sasniedzis 20 centimetrus

Jēkabpilī sniega segas biezums sasniedzis 20 centimetrus

Pēc piektdienas sniegputeņa Latvijas austrumus klāj līdz 27 centimetriem bieza sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Saskaņā ar sensoru datiem Rēzeknē sniega dziļums palielinājies no 19 līdz 27 centimetriem, Daugavpilī - no 15 līdz 21, Jēkabpilī - no 14 līdz 20, Skrīveros - no 7 līdz 14, Siguldā - no 9 līdz 16 centimetriem.

Puteņa dēļ lielā daļā Vidzemes novērojumu staciju nav reģistrēts būtisks sniega segas biezuma pieaugums, lai gan izmērītais nokrišņu daudzums vietām bijis lielāks nekā Rēzeknē, kur sniega sega kļuvusi par astoņiem centimetriem biezāka. Lielu daļu Vidzemes klāj vismaz 15-20 centimetru dziļš sniegs.

Valsts rietumu pusē saglabājas 2-10 centimetrus bieza sniega kārta, bet Kurzemes rietumu piekrastē sniegs nokusis.

Sestdienas rītā Latvijā ir mainīgs mākoņu daudzums, vietām nedaudz īslaicīgi snieg. Pūš lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, piekrastē brāzmās līdz 13 metriem sekundē.
Gaisa temperatūra -1..-5 grādi, Vidzemes un Kurzemes rietumu piekrastē 0..+3 grādi.

Rīgā rīta agrumā pārsvarā skaidras debesis, rietumu vējš pilsētas ziemeļdaļā brāzmās pūš līdz desmit metriem sekundē, gaisa temperatūra svārstās ap nulli.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien bija no +4 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -6 grādiem Latgalē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 11.janvārī bija +17..+19 grādu Portugāles un Grieķijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -15..-19 grādu augstkalnu rajonos un vietām Krievijā.

Attēlā: Jēkabpils tirgū, lai gājēji varētu brīvi pārvietoties tika veidotas sniega kaudzes, pēc tam sniegs aiznests prom no gājēju celiņa.

Komentāri (0-2/2)

  • Es
    13.01.2019 23:17
    Par daudz Tu negribi? Ceļus paši izbraukāsiet,ietves izstaigāsiet!!! Punkts
  • Lol
    12.01.2019 23:05
    Kāda velna pēc jāraksta sniega segas daudzuma, labāk lai Jekabpils Pakalpojumi ielas notīra.

Atstājiet komentāru