2024.gada 29. aprīlis

Laine, Raimonds, Vilnis

Igors Miglinieks: „Uzvarai pār "Valmieru" pietrūka tikai veiksmes”

Sestdien, 19. martā spraigu cīņu Jēkabpils sporta namā aizvadīja BK „Jēkabpils” un „Valmiera/ORDO” basketbolisti. Šajā „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas mačā veiksmīgāki tomēr izrādījās valmierieši, un „lūšiem” nācās atzīt viesu pārākumu ar rezultātu 85:90 (23:23, 16:27, 20:15, 26:25). Ar kārtējo double-double „Jēkabpils” sastāvā izcēlās Ronalds Rutkausks, kura kontā 24 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Maču Jēkabpilī veiksmīgāk iesāka mājinieki ar Ronaldu Rutkausku priekšagalā. „Lūši” visu pirmo ceturtdaļu pārsvarā turējās pāris metienu attālumā, vien dažreiz pieļaujot neizšķirtu. Ar vienādu rezultātu arī noslēdzās pirmā desmitminūte – 23:23.

Otru ceturtdaļu apņēmīgi iesāka valmierieši un jau pēc piecām minūtēm un 11 bezatbildes punktiem panāca līdz šim lielāko – 12 punktu pārsvaru (27:39). Valmieriešu dominanci apturēja Tailers Larsons un Ronalds Rutkausks, bet puslaika izskaņā tālmetienu realizēja Kristaps Miglinieks, samazinot iekrājušos defīcītu no 14  līdz 11 punktiem (39:50).

Trešā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi, viesi droši turējās vairāk nekā 10 punktu attālumā un pēc Jāņa Kaufmaņa divpunktnieka sasniedza 14 punktu pārsvaru (44:60). Tomēr otra ceturtdaļas puse aizritēja „lūšu” zīmē – ar Modesta Kumpja četriem punktiem, Rinalda Sirsniņa trīs precīziem tālmetieniem un vēl vienu no Renāra Magones rokām jēkabpilieši atgrieza intrigu spēlē – 59:65.

Pēdējā ceturtdaļā iniciatīvu savās rokās ņēma Tailers Larsons, sametot 11 punktus pēc kārtas (70:71). Pēc brīža Miglinieka tālmetiens jau izvirzīja „lūšus” vadībā. Tomēr izšķrošo spēles galotni veiksmīgāk aizvadīja „Valmiera/ORDO” basketbolisti, un sīvā cīņā mājinieki tomēr piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 85:90.

BK „Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks: „Viņiem vienkārši paveicās! Mums visi rādītāji ir labāki – grozu mēs uzvarējām, kļūdu mums ir mazāk, rezultatīvu piespēļu – vairāk, pārķertu bumbu – vairāk... Bet veiksmes bumbas visas tika viņiem. Spēlētāji šodien bija pelnījuši uzvaru, neko viņiem nevaru pārmest. Attieksme bija pareiza, un spēles risinājumi šodien bija labi. Malači! Uzvarai pietrūka tikai veiksmes.”

BK „Jēkabpils” turpina ieņemt „Aldaris” LBL regulārā turnīra tabulas sesto vietu (14/13, 51,9%), piektajā – BK „Jūrmala/Fēnikss” (16/14, 53,3%), bet septītajā – BK „Valka/Valga (9/9, 50%).

„Aldaris” LBL, 19. marts
BK „Jēkabpils” – „Valmiera/ORDO” 85:90 (23:23, 16:27, 20:15, 26:25)
„Jēkabpils”: Rutkausks 24 (10ab), Larsons 20 (6ab, 4rp), Sirsniņš 17 (6rp), Miglinieks 11, Kumpis 6 (5ab), Magone 5, Dušels 2, Virsis, Veselovs, Stiebriņš, Gūtmanis

BK „Jēkabpils” nākamo basketbola cīņu aizvadīs trešdien, 23. martā, kad „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas ietvaros Rīgā Olimpiskajā sporta centrā tiksies ar čempioniem „VEF Rīga”.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “Baltic Hotel Group”, AS „LNK industries”, SIA „Erbauer Group”.

Izmantotie avoti: basket.lv