2020.gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

Jēkabpils glābējiem ziņots par Daugavā noslīkušu cilvēku

Jēkabpils glābējiem ziņots par Daugavā noslīkušu cilvēku

Svētdien, 11.augustā plkst. 15:35, tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī, upē Daugava, iespējams esot noslīcis cilvēks, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste. Viņa stāsta, ka ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību pārmeklēja ūdens akvatoriju plašā teritorijā Daugavā pie Daugavsalas un citviet, bet cilvēks netika atrasts. Viņa meklēšanu turpinās Valsts policijas darbinieki, nepieciešamības gadījumā iesaistot ugunsdzēsējus glābējus. 

Viktorija Gribuste informē, ka kopumā pagājušajās  brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien, plkst. 10:21, uz vienoto ārkārtējo notikumu numuru 112 piezvanīja cilvēks, kurš informēja, ka ir apmaldījies Jelgavas novada Valgundes pagasta mežā. Ugunsdzēsēji glābēji piebrauca pie meža, kurā cilvēks varēja atrasties, un ieslēdza autocisternas skaņas signālu. Sazvanot cilvēku, kas bija apmaldījies, viņam jautāja, vai dzird autocisternas skaņas signālu. Tā kā cilvēks signālu dzirdēja, tad viņam tika pieteikts iet uz skaņas pusi. Pēc nepilnas pusstundas cilvēks no meža iznāca ārā. 

Sestdien, plkst. 19:50, Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rūpniecības ielu Jelgavā, kur dega pirts ēkas siena un griestu pārsegums 6 m2 platībā. Savukārt, plkst. 21:07, tika saņemta informācija, ka Jelgavas novada Sesavas pagastā deg saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu saimniecības ēkas griestu pārsegums 2 m2 platībā. 

Naktī uz svētdienu, plkst. 3:08, ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Engures novada Engures pagastu, kur diviem cilvēkiem ezerā bija apgāzusies laiva un viņi saviem spēkiem nespēja tikt krastā. Pārmeklējot ezeru un uzturot telefona sakarus, ugunsdzēsēji glābēji atrada abus cilvēkus, kuri tobrīd jau atradās līdz kaklam ūdenī un tuvu bezsamaņas stāvoklim. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem. 

Svētdien, plkst. 18:29, Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lapskalna ielu Jelgavā, kur pie divstāvu dzīvojamās mājas dega vienstāvu piebūve, kurā izvietota pirts. Degšanas platība bija 12 m2. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 19:18.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, plkst. 23:53, tika saņemts izsaukums uz Bausku, kur kādā daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija piededzis uz plīts bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,1m2 platībā un izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 00.28 ugunsgrēks tika likvidēts un tā dzēšanas darbos piedalījās deviņi ugunsdzēsēji glābēji no Bauskas un Iecavas.

Atstājiet komentāru