2024.gada 23. maijs

Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Policija šonedēļ Zemgalē, arī Jēkabpilī,  konstatē pašizolācijas pārkāpumus

Policija šonedēļ Zemgalē, arī Jēkabpilī, konstatē pašizolācijas pārkāpumus

Šonedēļ divu dienu laikā Zemgalē likumsargi konstatējuši vairākus gadījumus, kad iedzīvotāji pārkāpa epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tāpēc atkārtoti aicina neizturēties vieglprātīgi pret pašizolācijas prasībām savas un apkārtējo cilvēku veselības un drošības dēļ, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Otrdien, 27. oktobrī, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Tukuma iecirkņa amatpersonas uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis, kuram līdz 27. oktobrim bija jāatrodas pašizolācijā, 23. oktobrī neatradās savā dzīvesvietā, bet bija devies pie draudzenes uz citu novadu. Sarunā ar policistu vīrietis norādīja, ka strādājot par kurjeru dažādās Eiropas valstīs un uzskatot, ka viņam pēc darba brauciena nav jāatrodas noteiktā dzīvesvietā, bet, aizpildot anketu ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmā, var norādīt Latviju kā tranzītvalsti un neievērot pašizolāciju. Likumsargi personai izskaidroja, ka Latviju kā tranzītvalsti norāda tikai tās personas, kuras Latvijā atrodas caurbraucot, nevis reāli šeit uzturoties. 

Tāpat 27. oktobrī VP ZRP Aizkraukles iecirkņa darbinieki uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par gadījumu, kad vīrietis pēc atbraukšanas no ārzemēm 26. oktobrī, jau nākamajā dienā bija devies uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu.

Trešdien, 28. oktobrī, VP ZRP Jēkabpils iecirknī tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par pašizolācijas neievērošanu, jo vīrietis, kurš 25. oktobrī bija ieceļojis Latvijā, jau divas dienas vēlāk devās uz publisku vietu, nelietojot mutes un deguna aizsegu.  

Savukārt VP ZRP Tukuma iecirknī 27. oktobrī tika uzsākti 2 administratīvā pārkāpuma procesi pret vienu vīrieti un sievieti, kuri pēc atgriešanās no ārvalstīm neatradās viņu norādītajā pašizolācijas adresē, bet, neinformējot policistu, uzturējās citā novadā.  

Valsts policija atkārtoti atgādina, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360  „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” persona, kas pēdējo 14 dienu laikā uzturējusies kādā no Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, nodrošina pašizolāciju dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā 10 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts. Pirms pašizolācijas vietas maiņas persona par to obligāti informē Valsts policiju.

Vēlreiztiek uzsvērts, ka policijas mērķis nav sodīt, bet gan uzraudzīt ierobežojumu kontroli, tādējādi novēršot iespējamus drošības un veselības apdraudējumus. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli – policija izvērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas, tomēr, ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi – par to pienāksies sods. Tāpēc vēršam uzmanību, ka atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. pantam par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no divām līdz 400 naudas soda vienībām, kas atbilst 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai — no 28 līdz 1000 naudas soda vienībām, kas atbilst 140 līdz 5000 eiro.

Ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19 izplatīšanos, ikvienam iedzīvotājam arī pašam ir jāuzņemas atbildība un jāievēro noteiktie drošības pasākumi.

Atstājiet komentāru