2024.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Jēkabpils policija sākusi trīs kriminālprocesus par naudas izkrāpšanu ar interneta starpniecību

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī, šā gada februārī un martā, ir uzsākti trīs kriminālprocesi par naudas izkrāpšanu no iedzīvotājiem ar interneta starpniecību, portālu Radio1.lv informēja VP Zemgales reģiona vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Veicot izmeklēšanas darbības minētajos kriminālprocesos, tika noskaidrots, ka visos  gadījumos cietušajiem zvanīja no Zviedrijā reģistrētiem tālruņa numuriem. Cietušos uzrunāja vīrietis un sieviete krievu valodā. Divos gadījumos, krāpnieki cietušajiem stāstīja, ka viņiem ir iespēja saņemt lielu naudas summu, sakarā ar piedalīšanos finanšu darījumos akciju biržā. Pirms pāris gadiem, abi cietušie tiešām mēģināja pelnīt naudu šādā veidā. Savukārt trešajā gadījumā, cietušajai personai piedāvāja saņemt laimestu no ārvalstu interneta vietnes. 

Visos gadījumos, naudas summas saņemšanai, krāpnieki lūdza cietušajiem lejupielādēt un instalēt savos datoros ANYDESK vai COINBASE programmu, ko tie arī izdarīja. Pēc tam, lai veiktu naudas līdzekļu pārskaitīšanu, krāpnieki cietušajiem lūdza ievadīt internetbankas kodus. Aizbildinoties ar tehniskām kļūmēm, krāpnieki to lūdza izdarīt vairākas reizes pēc kārtas. Cietušie savā datorā neredzēja, kas reāli notiek internetbankā, bet tieši šajā laikā, krāpnieki veica naudas līdzekļu pārskaitīšanu uz citiem kontiem. Tikai vienā no gadījumiem, nekavējoties informējot banku, izdevās apturēt naudas līdzekļu pārskaitīšanu un naudu veiksmīgi saglabāt.

Šobrīd, uzsāktajos kriminālprocesos notiek rūpīga izmeklēšana. Lai nekļūtu par krāpnieku upuriem, policisti atkārtoti brīdina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem un neielaisties sarunās ar svešām personām. Ja tiek saņemts tālruņa zvans, īsziņa, vai e-pasts ar kārdinošu priekšlikumu naudas laimesta vai vērtīgas mantas iegūšanai, ne kādā gadījumā neielaisties sarunās vai sarakstēs ar nepazīstamām personām, savos datoros neinstalēt nezināmas programmas, kā arī neizpaust savus personīgos un kredītkaršu datus.

Atstājiet komentāru