Jēkabpils Radio1 ziņas 2026.gada 24.jūlijā
- Radio1.lv --
- 24 julijs 2026 --
- 0 Komentāri
Radio1 ziņas pulksten 7.00-8.00
Radio1 ziņās klausieties: Revīzija atklāj trūkumus pašvaldību nekustamo īpašumu uzskaitē un pārvaldībā; Izdota Andra Grīnberga grāmata «Kaucmindes pakavs»; un Norisināsies pasaules čempionāts blakusvāģu un kvadraciklu braucējiem.
Daudzviet pašvaldības nav apkopojušas aktuālo informāciju par saviem īpašumiem, un tas apgrūtina lēmumu, kas skar īpašumus, pamatošanu, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Pašvaldību pārvaldībā 2025. gada beigās bija gandrīz 212 tūkstoši nekustamo īpašumu 4,7 miljardu eiro vērtībā, bet pašvaldībām trūkst pilna priekšstata par šo portfeli. Turklāt bieži vien īpašumus pārdod, balstoties uz konkrētā brīža vajadzībām, nevis ilgtermiņa izvērtējumu. Valsts kontrole norāda – pašvaldības savus īpašumus var izmantot dažādu sabiedrībai nozīmīgu pakalpojumu attīstīšanai. Revīzijā secināts, ka pašvaldībām trūkst kopskata par savu īpašumu portfeli un to pārdošanu nereti neizvērtē ilgtermiņā. Konstatētas arī nepilnības zemju pārdošanā; ir gadījumi, kad jaunais īpašnieks tās pārdod tālāk jau par dārgāku cenu. Valsts kontrole norādījusi, ka aicina pašvaldības pilnveidot nekustamo īpašumu pārvaldību, tomēr daļa jautājumu nav atrisināmi tikai pašvaldību līmenī. Tāpēc Valsts kontrole vērsīsies pie premjera un ministrijām pēc risinājuma.
Labdarības akcijā "Skolas somas Ukrainas bērniem" vāks līdzekļus 1000 skolas somu un kancelejas preču iegādei Ukrainas skolēniem pirms jaunā mācību gada. Vienas skolas somas ar mācību piederumiem izmaksas lēstas aptuveni 35 eiro. Ziedojumus akcijai iespējams veikt līdz 18. augustam, bet somu nogādāšana Ukrainā plānota augusta beigās.
Pēc organizatoru sniegtās informācijas, pērn Ukrainas Čerkasu apgabalā nogādātas aptuveni 500 skolas somas. Šogad plānots atbalstīt vēl vairāk skolēnu, galvenokārt Ukrainas centrālās daļas lauku reģionos.
Šogad tautības ierakstu mainījuši 42 cilvēki. Šā gada pirmajā pusgadā 23 cilvēki mainījuši tautības ierakstu no "krievs" uz citu tautību, visbiežāk - "latvietis". Kā Tieslietu ministrija, pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gadā pieauga pieņemto lēmumu skaits par tautības ieraksta maiņu. Ja 2020. gadā pieņemti 19, bet 2021. gadā - 32 lēmumi, tad 2022. gadā to skaits sasniedza 125. Turpmākajos gados kopējais lēmumu skaits nedaudz samazinājās.
Eiropas Savienības valstis ceturtdienpar jaunu sankciju paketi pret Krieviju. Vienošanās panākta pēc vairāku nedēļu sarunām. Jaunā sankciju kārta nav tik stingra, kā bija iecerēts sākotnēji. Šajā sankciju kārtā iesaldēts naftas cenu griestu līmenis. 21. sankciju paketes pieņemšanu aizkavēja vairāku dalībvalstu iebildumi pret dažādiem ierosinātajiem elementiem. Visstingrāk pret 21. sankciju kārtu iebilda Grieķija, uzstājot, ka no jaunās paketes jāizņem aizliegums sniegt pakalpojumus Krievijas sašķidrinātās gāzes transportēšanai uz valstīm ārpus ES. Kompromisu šajā jautājumā piedāvājusi Īrija. Saskaņā ar to ES dalībvalstis vienojās ļaut uzņēmumiem vēl vienu gadu transportēt Krievijas sašķidrināto gāzi uz trešajām valstīm. Pēc gada šo vienošanos pārskatīs. Tāpat bloks vienojās uz 12 mēnešiem iesaldēt Krievijas jēlnaftas importa cenu griestus. Sākotnējā 21. sankciju kārtas piedāvājumā bija iekļauti arī ierobežojumi Krievijas zivju importam. Tomēr pret šo lēmumu iebilda Vācija, Polija un Portugāle.
Sieviešu tenisa asociācija noteikusi spēlētājām obligātu gēnu testu bioloģiskā dzimuma noteikšanai, kas būs nepieciešams arī dalībai 2028. gada Losandželosas olimpiskajās spēlēs. Papildinājums asociācijas dzimuma atbilstības nosacījumos stājās spēkā šonedēļ. Jaunie nosacījumi ieviesti, lai saglabātu sieviešu profesionālā tenisa integritāti un nodrošinātu visām spēlētājām taisnīgus konkurences apstākļus.
Turpinām ziņas
Tikko klajā nākusi rakstnieka un publicista Andra Grīnberga grāmata "Kaucmindes pakavs", kas vēsta par vienu no Latvijas kultūrvēstures pērlēm – Kaucmindes pili un tās dramatisko likteni gadsimtu gaitā. Greznā muiža Latvijas pirmās brīvvalsts laikā kļuva par mājvietu nacionālajam lepnumam – Kaucmindes mājturības skolai. Padomju gados Kaucmindes vārdu mērķtiecīgi centās izdzēst no tautas atmiņas. Bet šobrīd pils piedzīvo lēnu, bet cerīgu augšāmcelšanos no drupām. Andra Grīnberga grāmatai dotais nosaukums "Kaucmindes pakavs" norāda gan uz pils unikālo arhitektonisko formu, kas ir pakavveida pusloks, gan uz pakavu kā mūsu tautai īpašu simbolu. Šodien, 23. jūlijā grāmatai "Kaucmindes pakavs" būs atvēršanas svētki Kaucmindes pilī, bet nākamnedēļ - 31. jūlijā – Jēkabpils Tautas namā.
Aizkraukles novada Sociālais dienests sācis pieņemt iesniegumus pabalsta piešķiršanai brīvpusdienām. Lai tās saņemtu jau septembrī, pašvaldība aicina iesniegumus iesniegt laikus, vēlams to izdarīt līdz 22. augustam. Brīvpusdienas piešķir bērniem no daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un ģimenēm ar bērnu aizbildnībā, bērniem ar invaliditāti, ja bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai mācās 5.–12. klasē Aizkraukles novada skolās vai Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā un tajās netiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana. Iesnieguma iesniegšanai īpaši aicinām izmantot Aizkraukles novada mobilo lietotni “Aizkraukles novads”.
Un vēl
Brīvdienās - 25. un 26. jūlijā Madonas “Smeceres sila” mototrasē pulcēsies pasaules spēcīgākie blakusvāģu un kvadraciklu braucēji. Šogad pirmo reizi līdzās tam norisināsies arī Pasaules čempionāta posms kvadraciklu klasē. Sacensību nedēļas nogale piedāvās programmu gan motosporta līdzjutējiem, gan ģimenēm. Sestdien, 25. jūlijā, “Smeceres sila” trasē norisināsies pasaules čempionāta brīvie treniņi un kvalifikācijas braucieni. Svētdien, 26. jūlijā, diena sāksies ar iesildīšanās braucieniem, kam sekos svinīgā atklāšanas ceremonija un sportistu autogrāfu sesija. No 11.30 trasē norisināsies izšķirošie Pasaules čempionāta braucieni gan blakusvāģu, gan kvadraciklu klasē, kuros tiks noskaidroti Madonas posma uzvarētāji un sadalīti vērtīgi pasaules čempionāta kopvērtējuma punkti.
Radio1 ziņas pulksten 9.00-10.00-11.00
Radio1 ziņās klausieties: Saeima palielina sodus par necieņu pret valsts valodu ; Jēkabpilī un tās apkārtnē norisināsies NATO Daudznacionālās brigādes Latvijā militārās medicīnas mācības; un Aicina iepazīt Līvānus velomaršrutā "No sliedēm uz riteņiem"!
Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, kas paredz palielināt sodus par necieņas izrādīšanu pret valsts valodu. Palielināts naudas soda apmērs gandrīz visos likuma pantos, kas regulē valsts valodas lietojumu. Izmaiņas skar gan fiziskas, gan juridiskas personas, un tās vērstas uz preventīvu ietekmi, lai stiprinātu sabiedrības cieņu pret valsts noteiktajām normām, īpaši valsts valodu.
Gadījumā, ja kāds pasākums tiks pārtraukts vai atcelts izsludinātā gaisa telpas apdraudējuma dēļ, organizatoriem nebūs jāatmaksā cilvēkiem nauda par iegādātām biļetēm. Likuma grozījumus, kas to paredz, vakar galīgajā lasījumā atbalstījusi Saeima. Tāpat likuma izmaiņas skars arī pasākumu organizatorus – viņiem likums uzliek jaunus pienākumus un ierobežojumus. Pasākuma organizatoram būs aizliegts sākt publisku pasākumu, kā arī ir pienākums to pārtraukt, ja pasākuma norises vietā vai to tieši aptverošajā teritorijā ir izsludināts agrīnais brīdinājums par tādu gaisa telpas apdraudējumu, kas rada tiešus un būtiskus draudus cilvēku dzīvībai vai veselībai un paredz tūlītēju rīcību iedzīvotāju drošības nodrošināšanai. Tāpat pirms pasākuma uzsākšanas organizatoram noteikts izvērtēt iespējamos ar pasākuma norisi saistītos apdraudējumus un nodrošināt, ka ir noteikta rīcība un apmeklētāju informēšanas kārtība gaisa telpas apdraudējuma situācijas gadījumā. Likums arī noteic, ka organizators varēs uzsākt vai atsākt pārtraukto pasākumu, ja gaisa telpas apdraudējums ir beidzies, vai arī to atcelt, ja apdraudējums būs ilgstošs.
Nākamnedēļ, 31. jūlijā, Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Lielvārde nolaidīsies NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas gaisa kuģis "E-3A". Vizītes laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja klātienē apskatīt lidmašīnu, iepazīties ar tā spējām un uzdevumiem, kā arī tikties ar NATO agrīnās brīdināšanas sistēmas un Latvijas Gaisa spēku pārstāvjiem. Šādas lidmašīnas tiek dēvētas par alianses "acīm debesīs". Tās nodrošina gaisa telpas novērošanu, agrīno brīdināšanu, kaujas vadību, komandvadību un sakarus, sniedzot NATO visaptverošu informāciju par situāciju gaisa telpā.
Lietuvā izstrādā rīcības plānu gadījumam, ja Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" finansiālu problēmu dēļ samazinātu reisu skaitu no Lietuvas vai tos pavisam pārtrauktu, paziņojis Lietuvas satiksmes ministrs Jurs Taminsks. Nākamnedēļ viņam paredzēta tikšanās ar Lietuvas valsts lidostu operatora "Lietuvos oro uostai" vadību. Ministrs uzsvēra, ka nedrīkst apglabāt "airBaltic", kamēr tā vēl ir dzīva, jo pašlaik tā veic lidojumus. "airBaltic" Lietuvā veic reisus no Viļņas un Palangas lidostām.
Jau ziņots, ka Latvijas finanšu ministrs Māris Kučinskis jūlija sākumā sacīja, ka "airBaltic" finansiālo grūtību dēļ, visticamāk, nāksies sašaurināt darbību. Savukārt Ministru prezidents Andris Kulbergs norādījis, ka "airBaltic" nevar darboties bez papildu finansiāla atbalsta. Pēc viņa teiktā, par investīcijām "airBaltic" notiek sarunas ar trim investoriem, un ir nepieciešams piesaistīt tādu, kas garantētu, ka uzņēmums katru gadu neprasīs nodokļu maksātāju naudu.
Ziemeļeiropas lielākajā ziedu festivālā ir sācies pats krāšņākais ziedēšanas periods. Pakrojas muižā iestājās iespaidīgākais laiks – brīdis, kad parks atklāj visu savu skaistumu. Tieši tagad miljoniem ziedu sasniedz ziedēšanas kulmināciju, pārvēršot Lietuvas lielāko muižas kompleksu dzīvā gleznā, kas piepildīta ar smaržām, košām krāsām un romantisku noskaņu. Katru dienu līdz pat vasaras beigām apmeklētājus priecēs vairāk nekā 450 ziedu šķirņu, apbrīnojamas ziedu kompozīcijas, atdzīvojusies vēsturiskā muiža, teatralizēti priekšnesumi, amatnieku darbnīcas un īsta lietuviešu muižas saimniecība. Pakrojas muižas Vasaras ziedu festivāls norisinās katru dienu līdz pirmajām rudens salnām.
Turpinām ziņas
No šodienas, 24. jūlija līdz trešdienai, 29. jūlijam Jēkabpilī un tās apkārtnē notiks NATO Daudznacionālās brigādes Latvijā militārās medicīnas mācības “SERPENT FORGES”, kuru mērķis ir pilnveidot medicīniskās evakuācijas spējas. Militāro mācību laikā sabiedroto valstu karavīri pilnveidos kaujas operācijām atbilstošu medicīniskā atbalsta plānošanu un īstenošanu, tajā skaitā cietušo evakuāciju. Tiks arī trenēta spēja nodrošināt nepārtrauktu medicīnisko aprūpi, veicot praktiskus treniņus realitātei pietuvinātos operāciju apstākļos. Mācību laikā Jēkabpilī un tās apkārtnē, kā arī uz publiskajiem ceļiem būs redzama sabiedroto valstu karavīru un militāro transportlīdzekļu pārvietošanās.
Otrdien, 28. jūlijā kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” organizē starptautisku videokonferenci “Situācija un iespējas” par izglītības pieejamību lauku reģionos. Pieredzes stāsti un viedokļi izskanēs no Latvijas, Armēnijas un Gruzijas. Tiešsaistes konferencē tiks salīdzināta lauku iztukšošanās tendences, skolu slēgšana, sociālās inovācijas un kopienu risinājumi trijās valstīs – Latvijā, Armēnijā un Gruzijā. Lai arī dienvidu partneru valstīs ievērojams izaicinājums ir Kaukāza kalnu reljefs, kāda Latvijā nav, globālie izaicinājumi laukos visās valstīs ir līdzīgi. Konference notiks tiešsaistes platformā ZOOM no pulksten 13. līdz 17. Vēlāk ieraksts ikvienam būs brīvi pieejams sociālā tīkla “YouTube” kanālā “Sēlijas salas”. Konferencē gaidīti gan vecāki, gan skolotāji un skolu direktori, gan pašvaldības pārstāvji. Tiešsaistes dalībniekiem būs iespēja uzdot sev interesējošos vaicājumus. Konferences darba valodas – latviešu un angļu.
Un vēl
Aicina iepazīt Līvānus velomaršrutā "No sliedēm uz riteņiem"! Nākamais velobrauciens jau 8. augustā! Dalībniekus sagaida: aptuveni 20 km aizraujošs velobrauciens; došanās ar pārceltuvi uz Sēliju; stikla pūšanas demonstrējums; radošā stikla darbnīca un iespēja izveidot savu stikla suvenīru; vietējo gardumu degustācija; atpūta pie Līvānu ezera; tematiskā Līvānu soliņu maršruta iepazīšana; pusdienu pauze kādā no Līvānu novada kafejnīcām.Maršruts piemērots ģimenēm, draugu kompānijām un ikvienam, kurš vēlas iepazīt Līvānus aktīvi, interesanti un videi draudzīgi. Pieteikšanās zvanot - 29 324 115 vai rakstot e-pasts: tic@livani.lv.
Radio1 ziņas pulksten 12.00-13.00-14.00
Radio1 ziņās klausieties: Nosaka importa aizliegumu atsevišķām Krievijas un Baltkrievijas rūpniecības precēm; Bebru pamatskolai jauna direktore; un Kura no brīvdienām būs siltākā?
Saeima vakar ārkārtas sēdē pieņēma Ārlietu ministrijas sagatavotos likuma grozījumus, kas paredz noteikt nacionālu importa aizliegumu atsevišķām Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes rūpniecības precēm. Tie paredz aizliegt Latvijā importēt grāmatas, laikrakstus, videospēles, sporta preces, rotaļlietas, apģērbu un apavus, kuru izcelsmes valsts ir Krievija vai Baltkrievija. Precīzu aizliegto preču sarakstu noteiks Ministru kabineta noteikumos, izmantojot Eiropas Savienības kombinētās nomenklatūras kodus. Aizliegums attieksies gan uz tiešu šo preču importu no Krievijas un Baltkrievijas, gan uz šo valstu izcelsmes preču importu no citām trešajām valstīm. Savukārt tranzīts caur Latvijas teritoriju uz citām ES dalībvalstīm netiks ierobežots.
Eiropas Savienības 21.sankciju kārtā iekļauts mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Mere" pārvaldītāja SIA "Latprodukti" īpašnieks, Krievijas uzņēmējs Sergejs Šnaiders. Finanšu izlūkošanas dienestā skaidro, ka sankcijas attiecas arī uz uzņēmumiem "Latprodukti" un "Valiente" filiāli Latvijā, kas pārvalda mazumtirdzniecības veikalu tīklu "Mere". Uzņēmumiem nekavējoties jāpārtrauc saimnieciskā darbība, ievērojot ES sankciju ierobežojumus. Šnaiders ir iekļauts sankciju sarakstā, jo materiāli vai finansiāli atbalsta darbības, kuras grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību. Šnaidera īpašumā netieši ir vairāk nekā 50% daļu "Latprodukti" un "Valiente" filiālē Latvijā.
Latvijā tapusi jauna pilsēta – Carnikava. Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Carnikavai noteikt pilsētas statusu. Likums tika skatīts steidzamības kārtā, un tas stāsies spēkā 22. augustā. Šajā dienā Carnikavā norisināsies Nēģu svētki. Kā skaidrots likuma anotācijā, Carnikavas ciems pēc iedzīvotāju skaita, infrastruktūras, pakalpojumu pieejamības un funkcionālās nozīmes Ādažu novadā jau šobrīd atbilst pilsētai raksturīgām pazīmēm. Carnikavā ir attīstīta publiskā infrastruktūra, pieejami pašvaldības, izglītības, sporta, kultūras, veselības un citi pakalpojumi, kā arī notiek aktīva saimnieciskā un sabiedriskā dzīve.
Eiropas Centrālā banka nolēma atstāt procentu likmes līdzšinējā līmenī. Finanšu tirgus analītiķi gan prognozē, ka septembrī gaidāms jauns procentu likmju kāpums, jo banka raizējas par inflācijas pieaugumu. To veicina nerimstošā spriedze Tuvo Austrumu reģionā un degvielas cenu kāpums. Ceturtdien naftas cena pasaules tirgū atkal pietuvojās 100 dolāriem par barelu. Centrālā banka atzīst, ka ekonomikā saglabājas augsts neskaidrības līmenis un patērētāji vēl nav pilnībā izjutuši enerģijas cenu kāpuma ietekmi. Noguldījumu iespējas uz nakti likme pašlaik ir 2,25 %, galveno refinansēšanas operāciju likme – 2,4 % un aizdevumu iespējas uz nakti likme – 2,65 %. Centrālās bankas mērķis ir noturēt inflāciju eiro zonā ne vairāk kā 2 % līmenī.
Vairākās Eiropas valstīs turpina plosīties savvaļas ugunsgrēki. Tiem izplatīties palīdz karstais un sausais laiks, kas skāris Dienvideiropu. Ugunsgrēki izcēlušies laikā, kad Dienvideiropa piedzīvo vēl vienu spēcīga karstuma periodu, dažviet temperatūrai pārsniedzot 40 grādu pēc Celsija. Karstā vasara un lielais ugunsgrēku skaits kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par klimata pārmaiņām kā būtisku faktoru šajās nelaimēs. Francijā un Spānijā evakuēti tūkstošiem cilvēku. Arī Itālijas dienvidu salā Sicīlijā meža ugunsgrēki plosās jau vairākas dienas un to dēļ vairāk nekā 100 iedzīvotāji bijuši spiesti pamest savas mājas. Mediji vēsta, ka bīstamākais no ugunsgrēkiem Sicīlijā posta kādas pilsētas apkaimi Palermo provincē. Liesmas iznīcina ēkas, dūmu dēļ cilvēkiem radās elpošanas problēmas, un dažās pilsētas daļās bija pārtraukta elektrības padeve.
Turpinām ziņas
Valsts kontroles revīzijā "Vai pašvaldības lietderīgi pārvalda nekustamos īpašumus?", secināts, ka Jēkabpils novads ir viena no aktīvākajām pašvaldībām nekustamo īpašumu atsavināšanā jeb pārdošanā. No 2021. līdz 2026. gada sākumam tā ierindojas starp piecām pašvaldībām ar lielāko atsavināto zemes un būvju darījumu skaitu – 439 darījumi par kopējo summu 4,54 miljoni eiro. Tāpat Jēkabpils novads ir starp piecām pašvaldībām ar lielāko pārdoto telpu grupu skaitu – 385 darījumi par 2,91 miljoni eiro.
Jau ziņots, ka Valsts kontrole secināja, ka kopējā pašvaldību īpašumu vērtība sasniedz 4,7 miljardus eiro, taču daudzviet trūkst pilnīgas informācijas, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus par to izmantošanu. Pašvaldību pārvaldībā ir gandrīz 212 tūkstoši nekustamo īpašumu, bet 57 % īpašumu tiesības joprojām nav nostiprinātas zemesgrāmatā. No 2021. gada pašvaldības atsavinājušas vairāk nekā 14 tūkstošus īpašumu par aptuveni 180 miljoniem eiro, taču lēmumi ne vienmēr balstīti uz ilgtermiņa izvērtējumu. Valsts kontrole aicina pašvaldības pilnveidot īpašumu uzskaiti, skaidrāk pamatot lēmumus un vairāk izmantot elektroniskās izsoles. Savukārt valsts līmenī jāvienkāršo īpašuma tiesību sakārtošanas un atsavināšanas procesi, vajadzīgi salīdzināmi dati un integrēts digitāls risinājums.
Par Aizkraukles novada Bebru pamatskolas direktori no 17. augusta apstiprināta līdzšinējā Rucavas pamatskolas sākumskolas skolotāja Evita Stogņijenko, kura uzkrājusi pedagoģisko pieredzi 12 gadu garumā. Evita Stogņijenko ir dzimusi un augusi Koknesē, kur absolvējusi Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu. Pēc tam Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu izglītības programmā “Skolotājs” un 1.‒3. klases skolotāja kvalifikāciju, kā arī papildu kvalifikāciju angļu valodas mācīšanā.
Un vēl
Svētdiena Latvijā būs šīs nedēļas siltākā diena - valsts centrālajā un austrumu daļā gaisa temperatūra vietām pakāpsies līdz +26 grādiem, prognozē sinoptiķi. Sestdien gaidāms neliels mākoņu daudzums, kas no rietumiem palielināsies, dienā vietām īslaicīgi līs. Naktī gaiss atdzisīs līdz +8..+14 grādiem un daudzviet - galvenokārt valsts austrumu pusē - veidosies migla. Dienā, pūšot lēnam līdz mērenam dienvidrietumu vējam, gaiss iesils līdz +18..+23 grādiem. Naktī uz svētdienu gaiss nekļūs vēsāks par +12..+17 grādiem, maksimālā temperatūra gaidāma no +19..+22 grādiem Kurzemē, kur iespējama apmākusies diena, līdz +23..+26 grādiem pārējā Latvijā. Dažviet būs īslaicīgs lietus un iespējams pērkona negaiss.
Paredzams, ka pirmdien līs plašāk, vietām gaidāmas spēcīgas pērkona lietusgāzes, maksimālā temperatūra no +17 grādiem dažviet Kurzemē līdz +27 grādiem valsts galējos austrumos. Nākamās nedēļas turpinājumā pastiprināsies anticiklona ietekme, tādēļ nokrišņu būs maz un bieži spīdēs saule, nedēļas nogalē iespējams 30 grādu karstums, bet Centrāleiropā gaisa temperatūra var pārsniegt +40 grādus.