2020.gada 23. janvāris

Grieta, Strauta

Iesniegtas trīs sūdzības, arī no SIA “Jēkabpils autobusu parks”, Autotransporta direkcijas iepirkumā

Iesniegtas trīs sūdzības, arī no SIA “Jēkabpils autobusu parks”, Autotransporta direkcijas iepirkumā

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) reģionālie pasažieru pārvadātāji iesnieguši trīs sūdzības Autotransporta direkcijas (ATD) izsludinātajā iepirkuma konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu laika periodā no 2021.gada līdz 2030.gadam, liecina informācija IUB mājaslapā. Vienu sūdzību 19.septembrī iesniedzis SIA “Sabiedriskais autobuss”, bet otru 25.septembrī iesnieguši SIA “Tukuma auto”, SIA “Dobeles autobusu parks”, AS “CATA”, SIA “VTU Valmiera”, SIA “Jelgavas autobusu parks”, SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Daugavpils autobusu parks”, AS “Nordeka”, un AS “Talsu autotransports”. Savukārt otrdien, 1.oktobrī, sūdzību iesniegušas kompānijas SIA "Dobeles autobusu parks" un SIA "Jelgavas autobusu parks", taču tās, kā arī divu iepriekš iesniegto sūdzību, izskatīšanas termiņš vēl nav noteikts.

“Iesniegtais protests saistīts ar konkursa nolikumu, kurā ir daži punkti, kas mūs neapmierina, tāpēc arī kolektīvi iesniedzām sūdzību. Plašāk šobrīd nekomentēšu, jo nav vēl zināms sūdzības izskatīšanas datums, kā arī patlaban norit konkurss. Bet kā jau teicu, protests saistīts ar nolikumu,” sarunā ar Radio1.lv. sacīja SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis.

Viņš piebilda, ka iesniegtajam protestam Iepirkumu uzraudzības birojs vēl nav noteicis izskatīšanas datumu. Taču neraugoties uz protestu, pieteikšanās konkursam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 16 autobusu maršrutu tīkla daļās laika periodā no 2021.gada līdz 2030.gadam noslēgsies kā plānots 10.oktobrī.

Jau ziņots, ka iepirkuma rezultāti tiks paziņoti decembrī un līgums uz desmit gadiem ar pārvadātājiem, kuri būs uzvarējuši konkursā, tiks slēgts šā gada decembra otrajā pusē.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā tiks vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40%, bet tehniskais piedāvājums – 60%.

Tehniskajā piedāvājumā tiks vērtēts autobusu vecums - autobusu parka vidējais vecums nedrīkstēs pārsniegt deviņus gadus, bet viena atsevišķa autobusa vecums - 15 gadus; pieejamības nodrošināšana personām ar funkcionāliem traucējumiem; autobusa tehniskais aprīkojums; pakalpojumu sniegšanas kvalitāte un drošība, piemēram, videonovērošana, kas fiksē autovadītāja veiktās darbības, un GPS; papildu bonusi, piemēram, bezskaidras naudas norēķini, informācija par pieturvietām autobusā tiek attēlota vizuāli un atskaņota audio versijā u.c.

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021.gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā. Tas tiks iedalīts 16 daļās, un katras daļas apjoms būs no 2,5 līdz sešiem miljoniem kilometru gadā. Plānotais maršrutu skaits 2021.gadā būs 1030, bet reisu skaits - gandrīz 6200.

Autotransporta direkcijas izsludinātā iepirkuma konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā prognozētā cena desmit gadiem ir 447 miljoni eiro.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Atstājiet komentāru