2019.gada 19. jūnijs

Nils, Viktors

Nedēļas nogalē suminās labākos Zemgales uzņēmējus, arī SIA "GEFA Latvija" no Jēkabpils

Nedēļas nogalē suminās labākos Zemgales uzņēmējus, arī SIA "GEFA Latvija" no Jēkabpils

Piektdien, 30.novembrī, plkst.14 Rundāles pils Baltajā zālē norisināsies konkursa "Gada uzņēmējs Zemgalē 2018" laureātu sumināšanas ceremonija, portālu Radio1.lv informēja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis. Jēkabpils pilsētas pašvaldība konkursam "Gada uzņēmējs Zemgalē" nominējusi SIA "GEFA Latvija".

Uz labāko Zemgales uzņēmēju sumināšanas pasākumu dosies arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis, lai Rundāles novada Rundāles pilī piedalītos Zemgales Plānošanas reģiona uzņēmēju godināšanas pasākumā „Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” un suminātu Jēkabpils uzņēmēju. 

Atbilstoši nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome (ZAP), visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības izraudzījušas vienu titula "Gada uzņēmējs Zemgalē 2018" cienīgu ieguvēju. Šādu atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Pārējo kritēriju vidū minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Starp nominētajiem titula ieguvējiem, kuru vārdus ZAP apstiprināja Neretā notikušajā padomes sēdē, ir gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, dārzkopji, mežsaimniecības, kokapstrādes, pārtikas rūpniecības, metālapstrādes un viesmīlības pārstāvji, gan ēdināšanas un citu pakalpojumu sniedzēji. Visvairāk - pieci laureāti - strādā dārzeņu, augļu un ogu ražošanas nozarē, bet četri Zemgalei tik raksturīgajā graudkopības nozarē. Savukārt pa diviem laureātiem ir pārstāvēta piena lopkopība, mežsaimniecība un kokapstrāde.

Ar ZPR un pašvaldību finansiālu atbalstu visi uzņēmumi saņems īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu. Laureātu godināšanas pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību vadītāji, valsts institūciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Atstājiet komentāru