2020.gada 4. decembris

Baiba, Barba, Barbara

Jēkabpilī pārspēts 5.jūnija karstuma rekords

Jēkabpilī pārspēts 5.jūnija karstuma rekords

Trešdien līdz trijiem pēcpusdienā 16 novērojumu stacijās, arī Jēkabpilī Zīlānos, pārspēts 5.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords, Pāvilostā labots arī visas valsts rekords, informē Latvijas Hidrometeoroloģijas aģentūra. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopoto informāciju gaisa temperatūra Pāvilostā sasniegusi +30,5 grādus, par vienu grāda desmitdaļu pārspējot iepriekšējo 5.jūnija nacionālo karstuma rekordu, kas bija reģistrēts 1956.gadā Kolkā.

Nākamā augstākā gaisa temperatūra līdz plkst.15 bija +30,3 grādi Stendē un +29,7 grādi Rīgā. Arī galvaspilsētā labots 5.jūnija rekords.

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra sasniegusi +27..+29 grādus, Jēkabpilī +29 un vienīgi Kolkas novērojumu stacijā līdz trijiem pēcpusdienā nebija siltāks par +23 grādiem.

5.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords kritis lielākajā daļā novērojumu staciju. Līdz plkst.15 tas nebija pārspēts vienīgi Kolkā, Mērsragā, Ventspilī, Jelgavā, Bauskā, Gulbenē un Alūksnē.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +28..+32 grādiem un vietām dārdēs pērkons, prognozē sinoptiķi. Gaidāmi jauni karstuma rekordi; pašreizējais 6.jūnija rekords valstī ir +30,9 grādi tālajā 1885.gadā Rīgā un +31,1 grāds 2011.gadā Ventspils ostā.

Atstājiet komentāru