2024.gada 2. maijs

Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Jēkabpils "Lūši" Latvijas Kausa finālā cieš zaudējumu

Šogad Sporta namā “Daugava” Latvijas Kausa ieguvēji negaidīti tika noskaidroti minimālajā programmā – trijos setos, uzvarot Rīgas RTU/”Robežsardze” vienībai un pārtraucot triju gadu “Jēkabpils Lūšu” dominanci.

Fināls vīriešiem ļoti patīkamā atmosfērā Sporta namā “Daugava” sākās negaidīti. Ar Renāra Jansona planējošajām servēm mājinieki – RTU/”Robežsardze” volejbolisti – panāca 7:1 pārsvaru, kas tika noturēts līdz seta beigām – 25:15.

Otrais sets ritēja divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņā, taču tā galotne atkal piederēja mājiniekiem, kuri tomēr pusfinālā aizvadīja tikai trīs setus un uzvarēja viegli, kamēr jēkabpilieši, turklāt vēlāk, tikai piecos setos tika galā ar VK “Biolars”/Jelgava vienību.

Trešais sets bieži vien maina spēku līdzsvaru, taču šoreiz tā nenotika. “Lūši” pārāk bieži kļūdījās paši, bet pretinieki vaļības nepieļāva. Pārsvarā ar savu tehnisko brāļi panākto 0:3 deficītu jēkabpilieši gan pēc Riharda Puķīša netveramas serves pārvērta 4:3 vadībā. Tomēr nākamo septiņu izspēļu laikā “Jēkabpils Lūši” pieļāva vēl piecas kļūdas. Līdz pat mača beigām rezultāta starpība turpināja svārstīties triju līdz piecu punktu robežās, punktu mačam ar kļūdu servē pieliekot Ērikam Voroņko.

Rīdzinieki Latvijas Kausu izcīnīja pēc piecu gadu pārtraukuma, bet “lūšiem” pirmo reizi četru gadu laikā nācās Rīgu atstāt bez kausa.