2024.gada 5. maijs

Ģederts, Ģirts

"Jēkabpils" izbraukumā pagarina pusfināla sēriju

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas trešajā spēlē otrdien, 5. maijā BK “Jēkabpils” izbraukumā pārliecinoši uzvarēja BK „Ventspils” - 78:69, sērijā līdz trīs uzvarām rezultāts – 1:2. Rezultatīvākais „lūšu” rindās – Andrejs Šeļakovs ar 18 punktiem un 17 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Ierasti savstarpējai cīņai spēle sākās sīvi, pirmo izrāvienu jēkabpilieši veica pirmā ceturkšņa vidū – 10:7. Turpmāk „lūši” vadības grožus neatlaida un, jau pēc pirmajām desmit nospēlētajām minūtēm rezultāts uz tablo – 21:17. Sekmīgi Valeiko vīri turpināja cīņu otrajā spēles ceturksnī, panākot 11 punktu pārsvaru otrā ceturkšņa ieskaņā (28:17). Pēc Burvela precīzi izpildītā tālmetiena, ceturtajā minūtē jēkabpilieši sasniedza 13 punktu handikapu (35:22). Turpinot agresīvu cīņu aizsardzībā, „lūši” lielajā puslaika pārtraukumā devās ar stabilu pārsvaru - 46:35.

Līdz otrā puslaika trešajai minūtei spēle ritēja līdzīgi, punkts punktā. Pēc sāncenša septiņu punktu izrāviena, rezultāta starpība saruka līdz pieciem punktiem (51:46). Līdz trešā ceturkšņa izskaņai, pēc „lūšu” atslābuma uzbrukumā, ventspilnieki pietuvojās bīstami tuvu - viena tālmetiena attālumā no izlīdzināta rezultāta. Ceturkšņa pēdējā minūtē BK „Jēkabpils” kontam pievienoja četrus punktus, pastiprinot zaudēto pārsvaru līdz septiņiem punktiem - 62:55.

Izšķirošajās desmit minūtēs atmosfēra cīņā saasinājās. Sešas minūtes līdz spēles izskaņai rezultāts joprojām nedrošs viesiem – 66:63. Spēlē atliekot cīnīties piecas minūtes, jēkabpiliešu pārsvars turējās ap pieciem punktiem. Divi Sirsniņa tālmetieni trīs minūtes pirms spēles beigām, „lūšus” izvirzīja vadībā jau ar deviņiem punktiem (76:67). Kad spēles liktenis jau bija izšķirts, rezultatīvākais vakara spēlētājs Šeļakovs treknu punktu BK „Jēkabpils” uzvarai pār ventspilniekiem pielika ar precīzu metienu zem groza apakšas – 78:69.

Pēc laukumā pavadītajām nepilnām 29 minūtēm, jēkabpiliešu rindās sekmīgākais – Andrejs Šeļakovs ar 18 gūtiem punktiem, no tiem 10 pirmajā puslaikā, ( 2p. – 7, 1p.- 4) un 17 atlēkušajām bumbām. Izšķirošu pienesumu „lūšu” uzvarai sagādāja Rinalds Sirsniņš – 18 punkti (2p. – 2, 3p. – 4, 1p. – 2).

BK „Jēkabpils” galvenais treneris pēc spēles jutās gandarīts par izcīnīto uzvaru. Valeiko atzina, ka komanda neatslābinoties nospēlēja visas 40 spēles minūtes un, atšķirībā no iepriekšējām divām spēlēm, cīņas izskaņā nesalūza. Par to, vai jēkabpiliešiem pietiks laika atjaunot spēkus līdz nākamajai spēlei, galvenais treneris komentēja, ka par to domās rīt un puiši zina, kur viņi atrodas un izdarīs visu, kas viņu spēkos, lai mājās uzvarētu BK „Ventspils”.

“Aldaris” LBL pusfināla 3. spēle, 5.05.

“Jēkabpils” - “Ventspils” 78:69 (21:17, 25:18, 16:20, 16:14)

“Jēkabpils”: Šeļakovs 18 (17 ab), Sirsniņš 18, Burvels 12, Sokolovs 11, Dušels 7, Virsis 5, Teilors 5, Veselovs 2, Štelmahers.

Ceturtā „Aldaris” LBL pusfināla cīņa norisināsies jau ceturtdien, 7. maijā Jēkabpils SN. Spēles sākums pl. 18.30. Nāc un atbalsti savējos!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LIK Sistēmas”, SIA “LatGran”, AS „LNK industries”.