2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

BK “Jēkabpils” piekāpjas BK “BA Turība” gada noslēdzošajā spēlē

28. decembrī Mārupes Olimpiskajā centrā BK “Jēkabpils” “Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) aizvadīja 2013. gada pēdējo maču pret BK “BA Turība”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 78:80, turībnieku labā.

Pirmā ceturtdaļa tika uzsākta līdzvērtīgi, taču pēc pretinieku sešiem gūtajiem punktiem pēc kārtas, spēles vadību, lai arī ar nelielu punktu pārsvaru, pārņēma BK “BA Turība”. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar vienu punktu starpību, turībnieku labā (17:18). Pārliecība par saviem spēkiem otrajā ceturtdaļā pretiniekiem tikai palielinājās, tāpat arī punktu starpība. BK “Jēkabpils” kļūdījās tālmetienu precizitātē un komandai pietrūka tik nepieciešamā cīņas asuma. Pirmais puslaiks noslēdzās ar divpadsmit punktu starpību, mājinieku labā (33:45).

Trešās ceturtdaļas sākumā pretinieki sasniedza lielāko punktu pārsvaru spēlē (-14). Kad jau šķita, ka spēles liktenis ir skaidri zināms, BK “Jēkabpils” meistarīgi izdarīja vērā ņemamu punktu uzrāvienu un trešo ceturtdaļu noslēdza ar trim punktiem plusā (56:53).

Līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum jēkabpilieši noturēja līdera pozīciju, līdz tika izlīdzināts spēles rezultāts, pretiniekiem izdarot precīzu metienu. Sākās nervu kutinoša jeb saspringta spēle punkts punktā. Pēdējā spēles minūtē, pie neizšķirta rezultāta 72:72, kļūdoties jēkabpiliešiem, BK “BA Turība” izpildīja vairākus liktenīgus soda metienus, kas tika izpildīti precīzi. Lai arī BK “Jēkabpils” spēles rezultatīvākie spēlētāji – Randls un Kravčenko - izpildīja precīzus trīspunktu tālmetienus, tas, diemžēl, neglāba spēles rezultātu. Mačs noslēdzās ar divu punktu pārsvaru BK “BA Turība” labā (78:80).

BK “Jēkabpils” - BK “BA Turība” 78:80 (17:18, 16:27, 23:8, 22:27)Jēkabpils: Randls 25 (3p. - 6/8), Kravčenko 15, Aleksejevs 12 (13ab), Hlebovickis 9 (11ab), Pozņaks 9 (9ab), Virsis 5, Sirsniņš 3, Leja.

Turība: Antrops 35 (3p. - 5/7), Sokolovs 24 (7rp, 4kļ), Sīpoliņš 9, Rudmiezis 7, Mičulis 2, Vīņauds 2, Endzels 1, Adiņš.

Nākamā spēle tiks aizvadīta 2014. gadā: piektdien, 3. janvārī, plkst. 19.30 BK "Jēkabpils" vs BK "Tyco Rapla" (Igaunija), Jēkabpils Sporta namā.

Basketbola klubu "Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, "LDZ Cargo", SIA "Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA "Mikor", AS "LNK industries".