2024.gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

VUGD konstatē trūkumus lietotnes "112 Latvija" darbībā; trauksmes sirēna nenostrādā Viesītē

VUGD konstatē trūkumus lietotnes "112 Latvija" darbībā; trauksmes sirēna nenostrādā Viesītē

Trauksmes sirēnu pārbaudes laikā testējot arī lietotnes "112 Latvija" funkcionalitāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tās darbībā konstatējis trūkumus.

Kā portālu Radio1.lv informēja VUGD, šodien pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanas brīdī lietotnes "112 Latvija" lietotājiem tika nosūtīts paziņojums, lai reālos apstākļos testētu lietotnes darbību. Līdz šim paziņojumi bija sūtīti tikai par bīstamiem laikapstākļiem.

Dienests ar lietotnes "112 Latvija" uzrādītajiem darbības rezultātiem nav apmierināts, jo tās izstrādātājs nav spējis nodrošināt, ka visi lietotnes lietotāji vienlaicīgi un nekavējoši saņemtu paziņojumu par trauksmes sirēnu pārbaudi.

Par šodienas pārbaudē identificētajām lietotnes darbības problēmām informācija nodota izstrādātājam, prasot tās novērst pēc iespējas īsākā laikā.

Pirmdien pārbaudē bez traucējumiem un bojājumiem nostrādājušas 119 no 155 pārbaudītajām trauksmes sirēnām. Trauksmes sirēna nenostrādāja Viesītē. Vēl deviņām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās tiek atjaunotas, pārvietotas vai remontētas. Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem VUGD informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu apkopi un uzturēšanu. Valstī šobrīd ir izvietotas 164 trauksmes sirēnas, līdz ar to tās nav dzirdamas visā valsts teritorijā.

Atstājiet komentāru