2024.gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

Darba inspekcija sākusi Jēkabpilī, tirdzniecības centrā "Atpūta" notikušā nelaimes gadījuma izvērtēšanu

Darba inspekcija sākusi Jēkabpilī, tirdzniecības centrā "Atpūta" notikušā nelaimes gadījuma izvērtēšanu

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi Jēkabpils tirdzniecības centrā "Atpūta" notikušā nelaimes gadījuma izvērtēšanu.

Kā norāda VDI, Latgales reģionālā VDI ir sākusi lietas apstākļu noskaidrošanu, lai saprastu, vai šis gadījums ir uzskatāms par nelaimes gadījumu darbā un izmeklējams.

Radio1.lv jau rakstīja, ka Jēkabpilī, uzsprāgstot apkures katlam, tirdzniecības centrā "Atpūta" sprādziena rezultātā gājis bojā cilvēks.

Trešdien, 17.janvārī, plkst.07.09 saņemts izsaukums uz Viestura ielu Jēkabpilī, kur divstāvu sabiedriskā ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg sadzīves mantas ēkas pagrabstāvā 15 kvadrātmetru platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Pārmeklējot ēku, atrasts bojāgājušais, kā arī konstatēti ēkas konstrukciju bojājumi. Glābēju darbs notikuma vietā noslēdzās plkst.12.56.

Valsts policijā Radio1.lv informēja, ka ugunsgrēkā dzīvību zaudējis tirdzniecības centra darbinieks - kāds 1969.gadā dzimis vīrietis.

VUGD Jēkabpils daļas komandieris Dzintars Cvilikovskis Radio1.lv apstiprināja, ka tirdzniecības centrā, sprādzis apkures katls un bojā gājušais ir ēkas kurinātājs.

Sprādziena rezultātā pagrabā esot sagruvušas nenesošās sienas, un 1. stāvā grīdā par 20 cm nobīdījušies paneļi, tādēļ ēkas ekspluatācija apturēta.

Cvilikovskis arī bilda, ka sprādziena cēloņus vēl skaidros Valsts policija, kā arī ēku apskatīs Būvvaldes eksperti, lai noteiktu bojājumu apjomu un iespējamo bīstamību.

Pašlaik vēl turpinās darbs notikuma vietā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi.