2020.gada 1. decembris

Arnolds, Emanuels

Jēkabpilī, Madonas ielā uz lauka 35 hektāru platībā dega labības rugāji

Jēkabpilī, Madonas ielā uz lauka 35 hektāru platībā dega labības rugāji

Pagājušajā diennaktī, laika posmā no 18.augusta līdz 19.augustam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Dobeles novada Auru pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā. 

Vakarā Ozolnieku novada Salgales pagastā uz lauka dega labības rugāji trīs hektāru platībā. 

Savukārt, Madonas ielā Jēkabpilī labības rugāji dega 35 hektāru platībā. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās arī divi saimniecības traktori, kas apara zemi, lai veidotu pārrāvumus starp degošajiem un nedegošajiem rugājiem un tādējādi apturētu strauju liesmu izplatīšanos. No VUGD puses ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās divas Jēkabpils daļas un viena Pļaviņu posteņa autocisterna. 

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru