2020.gada 27. maijs

Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

6.aprīlī Jēkabpilī Valsts Asinsdonoru centrs aicina ziedot asinis

6.aprīlī Jēkabpilī Valsts Asinsdonoru centrs aicina ziedot asinis

6.aprīlī Valsts Asinsdonoru centrs aicina Jēkabpils iedzīvotājus ziedot asinis Valsts Asinsdonoru centra specializētā autobusa izbraukumā. Autobuss atradīsies pie Jēkabpils pilsētas sociālās pārvaldes, Brīvības ielā 45, 6.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14.00.
Valsts Asinsdonoru centrs saistībā ar situāciju valstī vērš uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Ievērojot visus drošības nosacījumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

Visās ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

 VADC gaida visus veselus donorus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli un var ziedot asinis.

Asinis var ziedot, ja: donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli; pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums ( skatīt https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte ); pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid – 19; atbilst pārējiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā www.vadc.lv .

VADC aicina donorus:

aktīvāk izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas VADC mājaslapā (aizpildot pieteikumu līdz iepriekšējās dienas plkst.16.00): https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums;

pirms ierašanās donora anketu aizpildīt elektroniskā formātā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk, kā dienu pirms asins ziedošanas;

godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu; uz asins ziedošanas vietu ierasties ar privāto transportu (izvērtējot savu līdzšinējo pieredzi un ķermeņa reakciju pēc asins ziedošanas); šaubu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību, vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003.

VADC galvenā prioritāte ir nodrošināt drošu vidi gan donoriem, gan VADC darbiniekiem, līdz ar to tiek ievēroti visi rekomendētie piesardzības pasākumi.

Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

katram VADC ziedošanas vietu apmeklētājam ar parakstu jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav ceļojis vai bijis kontaktā ar personu, kas atgriezusies no vīrusa COVID -19 skartajām teritorijām un, ka nav elpceļu saslimšanas simptomu;

ierodoties tiek mērīta temperatūra;

tiek regulēta donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo 2m distanci;

ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi.

Kā vienmēr, donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pase, vai eID karte) un jānorāda savs bankas konta numurs. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem.

Jautājumu gadījumā, ik viens ir aicināts sazināties ar VADC - sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

Valsts Asinsdonoru centrs

Atstājiet komentāru