2020.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Krustpils pilī būvdarbi tuvojas noslēgumam

Krustpils pilī būvdarbi tuvojas noslēgumam

  • 12 februaris 2020 --

Krustpils pilī noslēgumam tuvojas pēdējo gadu laikā vērienīgākie būvdarbi, kuru laikā atjaunots pils A korpuss, kā arī pagalms un dārzs ar strūklaku.

Viens no darbu veicējiem SIA “Erbauer group” vadītājs, Jēkabpils domes deputāts Andrejs Gavrilovs (S) sarunā ar “Ceturtdiena” stāsta, ka šobrīd paveikta jau lielākā daļa darbu. Viņa vadītais uzņēmums jau gandrīz pilnībā paveicis līgumā paredzētos darbus, vēl atlikusi apkārtnes labiekārtošana un apzaļumošana, ko veiks pavasarī.

Andrejs Gavrilovs piebilst, ka patlaban aktīvākie būvdarbi norit Krustpils pils otrā stāva telpās. Būvdarbus pilnībā pabeigt plānots marta nogalē. Taču iepriekš atklāto problēmu dēļ, joprojām tiek izstrādāts būvprojekts lielās pils zāles griestu pārseguma remontam. Tāpēc pils A korpuss apmeklētājiem tik drīz durvis nevērs.

SIA “Erbauer group” patlaban strādā arī Jēkabpils 2. vidusskolas rekonstrukcijas darbos. Andrejs Gavrilovs informē, ka viņa vadītais uzņēmums 2. vidusskolā atjauno otro stāvu. Tur darbi vēl rit pilnā sparā.

Jau ziņots, ka ģenerāluzņēmējs Krustpils pils atjaunošanā ir A/S “Būvuzņēmums restaurators”, darbus objektā veic arī SIA “Erbauer group”. Tāpat arī vēstīts, ka SIA “Erbauer group” no restaurācijas apjoma veic aptuveni trešo daļu darbu, galvenokārt tos, kas saistīti ar celtniecības darbiem – atjaunojot korpusa fasādi, jumtu un pils pagalmu ar strūklaku, elektroinstalāciju. Pārējo apjomu Krustpils pils A korpusa atjaunošanā veic A/S “Būvuzņēmums restaurators”.

Kopējā darbu līgumcena bez PVN ir 2 003 970,67 eiro, ar PVN – 2,3 miljoni eiro. No šīs summas ERAF finansējums – 928 235 eiro, valsts budžeta dotācija – 44 118 eiro un pašvaldības finansējums – 1,3 miljoni eiro.

Projekts "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" ir viens no kopumā desmit kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam. Projektu "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" Jēkabpils pilsētas pašvaldība realizē sadarbībā ar Koknesi un Ogri.