2020.gada 18. februāris

Kintija, Kora

Jēkabpilī veidos izglītojošo programmu par Vilhelmu Strūvi

Jēkabpilī veidos izglītojošo programmu par Vilhelmu Strūvi

Īstenojot Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas finansēto programmu, Jēkabpils pašvaldība veidos izglītojošo programmu par astronomu Vilhelmu Strūvi, lēmusi pilsētas dome. Projekts "Starptautiska tūrisma maršruta "Strūves ģeodēziskais loks" izveide" tiks īstenots Viļņas rajonā, Grodņas apgabalā un Zemgales reģionā. Tā mērķis ir uzlabot tūrisma attīstību projekta teritorijā, izmantojot 19.-20.gadsimta pārrobežu zinātniskos sasniegumus. Projekta gaitā plānots izveidot vienu starptautisku tūrisma maršrutu, kas palielinātu izpratni par zinātniskajiem sasniegumiem projekta reģionos, padarot šīs vietas pieejamākas un vērtīgākas tūrisma vajadzībām.

Jēkabpils pašvaldība projektā piedalās kā partneris, un plāno aprīkojuma iegādi un izglītojošas mācību programmas par Strūvi izveidošanu Krustpils pilī.

Projekta kopējā indikatīvā summa ir 472 121 eiro, Jēkabpils indikatīvā daļa - 58 020 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 52 218 eiro, pašvaldības līdzekļi 5802 eiro.

Atstājiet komentāru