2019.gada 7. decembris

Anta, Antonija, Dzirkstīte

Ražas laikā pieaug ugunsgrēku skaits. Dunavā degušas traktora piekabes ar siena ruļļiem

Ražas laikā pieaug ugunsgrēku skaits. Dunavā degušas traktora piekabes ar siena ruļļiem

Pēdējo nedēļu laikā, kad norit aktīva labības kulšanas sezona, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem krietni vairāk izsaukumu, kas saistīti ar degošu tehniku un labības laukiem, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Piemēram, sestdien divos gadījumos dega traktortehnika - Jēkabpils novada Dunavas pagastā dega divas sakabinātas traktora piekabes ar 30 siena ruļļiem 35 kvadrātmetru platībā, bet Saldus novada Zaņas pagastā dega traktors ar siena presi 15 kvadrātmetru platībā un salmi 1,5 hektāru platībā.

Līdztekus sestdien ugunsdzēsēji steidzās uz Pāvilostas novada Vērgales pagastu, kur labības rugāju lauks dega 10 hektāru platībā, Bauskas novada Gailīšu pagastā, kur labības lauks dega 200 kvadrātmetru platībā, Durbes novada Durbes pagastā, kur labības rugāji un salmi dega 5 hektāru platībā, citviet Durbes novada Durbes pagastā, labības rugāji un labība dega 6 hektāru platībā, un Jelgavas novada Vircavas pagastā, kur labības rugāji dega 3 hektāru platībā.

Savukārt svētdien VUGD saņēma izsaukumus uz ugunsgrēkiem Talsu novada Laucienas pagastā, kur dega labības rugāju lauks un salmu ruļļi 10 hektāru platībā un Dobeles novada Bikstu pagastu, kur rugāju lauks dega 300 kvadrātmetru platībā.

Daudzviet šajos ugunsgrēkos liesmas ar spēcīgo vēju strauji izplatījās, degot lielās platībās un arī apdraudot netālu esošās ēkas. Taču iedzīvotāji arī paši iesaistījās vairāku labības rugāju ugunsgrēku dzēšanas darbos, piemēram, ar traktortehniku aparot lauku pa perimetru un ierobežojot ugunsgrēka tālāku izplatību.

Atstājiet komentāru