2020.gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

Policija noraida Iekšlietu ministra pārmetumus par pārbaudi viņa mātei piederošā uzņēmumā Jēkabpilī

Policija noraida Iekšlietu ministra pārmetumus par pārbaudi viņa mātei piederošā uzņēmumā Jēkabpilī

Valsts policija (VP) noraida iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) publiski paustos tendenciozos pārmetumus par pārbaudi ministra mātei piederošā uzņēmumā, atzina VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava. "Es saprotu dēla uztraukumu par māti un vēlmi viņu aizstāvēt, bet es nesaprotu iekšlietu ministra emocionālo uzbrukumu VP, situācijā, kad policija veic savu darbu," norādīja Pildava.
Pildava norādīja, ka Valsts policija veic regulāras un plānveidīgas pārbaudes publiskās vietās, tostarp, kafejnīcās par audiovizuālā satura nelicenzētu izplatīšanu un arī šāda satura retranslēšanu.

Šo darbības virzienu nosaka ne tikai VP stratēģija, kurā tas ir viens no prioritārajiem, bet ir arī viens no būtiskākajiem darbības virzieniem valsts iestāžu darba plānā ēnu ekonomikas ierobežošanai.

Lai pastiprinātu un padarītu efektīvāku intelektuālā īpašuma aizsardzību, 2018.gadā par astoņām štata vietām pastiprināta Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde un reģiona pārvalžu Kriminālpolicija, kas ir arī šī virziena koordinējošā struktūra VP.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu policijas darbu šajā virzienā notiek arī regulāras apmācības, piemēram, vēl tikai 3.jūnijā Zemgales reģionā notika mācību seminārs policijas, prokuratūras un tiesas darbiniekiem par šo tēmu.

"Mēs esam strādājuši šajā virzienā un arī turpināsim strādāt un jebkurš uzņēmējs, kurš publiskā vietā atskaņo vai pārraida saturu bez atbilstošām, spēkā esošām licencēm, saņems sodu atbilstoši saviem pārkāpumiem. Bez izņēmumiem. Savukārt uzņēmumiem, kuros nav pārkāpumu, nav arī pamata uztraukumam," uzsvēra Pildava.

Jau ziņots, ka VP pagājušajā nedēļā veikusi pārbaudi iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) mātei piederošā uzņēmumā, turklāt interesi par to esot izrādījuši arī citi dienesti, ko politiķis uzskata par provokāciju, izriet no viņa paustā sociālajā tīklā "Facebook".

Ģirģens sociālajā tīklā ievietojis Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektora Aināra Vingra parakstītu pārbaudes aktu par pārbaudi ēdināšanas uzņēmumā "Krustpils ceļavējš 3" Jēkabpilī. 6.jūnijā pārbaudē klātesot bijusi ministra māte, uzņēmuma valdes locekle Elza Ģirģena.

Ministrs paudis viedokli, ka kopš viņš un brālis, Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV) nolēma doties politikā, "lai cīnītos pret korupciju, stulbību, bezdarbību un nolaidību valsts pārvaldē" un, lai ienestu jaunas pārmaiņas, viņi pastāvīgi saskaroties ar provokācijām, pārbaudēm un nomelnošanu.

Ģirģens raksta, ka pāris mēnešos viņa mātes kafejnīcā esot viesojies Valsts ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), Pārtikas veterinārais dienests (PVD), Kriminālpolicija un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Ministrs arī paudis, ka esot iesūtīti cilvēki, "kuriem liekas kotlete ir saindēta".

Pēc viņa paustā, pēc tam Jēkabpils policijas iecirknī pratināta ministra māte un izmeklētājs uzdevis jautājumus par totalizatoru likmēm.

Tāpat ministrs raksta, ka attiecībā pret viņu Valsts ieņēmumu dienests, veicot kontroles, esot atradis nepamatotus izdevumus - uzturlīdzekļus, izdevumus ēšanai un ārstēšanai, ko viņš esot samaksājis tuvam cilvēkam un ārstēšanai pret vēzi.

Ēdināšanas uzņēmuma "Krustpils ceļavējš 3" valdes locekle Ģirģena aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēdējā gada laikā viņas uzņēmumā veiktas astoņas līdz deviņas dažādu valsts institūciju pārbaudes. Maijā sākumā pārbaudi uzņēmumā veicis VID, kam sekojusi PVD inspektoru pārbaude.

Viņa sacīja, ka soda sankcijas uzņēmumam nav piemērotas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Krustpils ceļavējš 3" pilnībā pieder ministra mātei. Pērn uzņēmums strādājis ar 144 056 eiro apgrozījumu un 3051 eiro lieliem zaudējumiem.

Saistīta ziņa: Policija veikusi pārbaudi iekšlietu ministra mātei piederošā uzņēmumā Jēkabpilī

Atstājiet komentāru