2020.gada 31. oktobris

Rinalda, Rinalds, Valts

 Policija pieķer pie rokas pieturvietas demolētājus, sākts kriminālprocess

Policija pieķer pie rokas pieturvietas demolētājus, sākts kriminālprocess

Naktī no 19. uz 20.janvāri Jēkabpils pilsētas pašvaldības policisti notvēra pieturvietas “Vecpilsētas laukums” Brīvības ielā demolētājus, kas tajā brīdī dauzīja pieturvietas stiklus un bija izsituši arī logu grāmatveikalam “Aisma”. Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis sarunā ar “Ceturtdiena” sacīja, ka notikuma vietā tika aizturētas trīs personas – trīs jaunieši, kas pēc atpūtas kādā no pilsētas naktsklubiem bija atraduši sev savdabīgu izklaidi, pārkāpjot likumu. Visu trīs vainīgo personības noskaidrotas. Tie ir vidusskolas vecuma jaunieši. Tā kā demolētāji ir nepilngadīgi, policija to vārdus neatklāj.

Zigmunds Januševskis sacīja, ka kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 185.panta, par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Zigmunds Januševskis piebilda, ka patlaban tiek aprēķināti nodarītie zaudējumi, kas visticamāk vainīgajām personām būs jāatmaksā. Taču tā kā viņi ir nepilngadīgi, to nāksies darīt viņu vecākiem, piebilda Zigmunds Januševskis.
Nodarīto zaudējumu apjoms būs zināms jau tuvākajā laikā, tad arī varēs noteikt soda apmēru vainīgajiem.

Jāpiebilst, ka Jēkabpilī pieturvietu demolēšana notiek regulāri, un demolētāji nodara nopietnus zaudējumus uzņēmumam, kurš apsaimnieko pilsētas pieturvietas, jo sadauzītie stikli un konstrukcijas ikreiz ir jāatjauno. Policija arī izmeklēs vai šie demolētāji nav saistīti arī ar citiem pilsētas pieturvietu demolēšanas gadījumiem.

Atstājiet komentāru