2024.gada 20. jūlijs

Ramona, Ritma

Jēkabpils novada Atašienē autovadītājs alkohola reibumā bēg no policistiem un saskrienas ar policijas  auto

Jēkabpils novada Atašienē autovadītājs alkohola reibumā bēg no policistiem un saskrienas ar policijas auto

Sestdien, 6. novembrī, likumsargi saņēma informāciju, ka kāda transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā. Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta uz autoceļa Jēkabpils – Rēzekne, taču tās vadītājs, ieraugot policistus, sāka bēgšanu un pēc kāda laika izraisīja sadursmi ar Valsts policijas automašīnu. Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka vīrietis pie stūres ir sēdies alkohola reibumā. Par notikušo tika sākti 3 administratīvo pārkāpumu procesi un vīrietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 2500 eiro, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

Aizvadītās nedēļas nogalē, 6. novembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas inspektori saņēma informāciju par automašīnas „Volvo V70” vadītāju, kurš, iespējams, ir sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā. 

Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta uz autoceļa Jēkabpils - Rēzekne, taču tās vadītājs, ieraugot policistus, sāka bēgšanu un nepakļāvās likumsargu vairākkārtējām prasībām apstāties. Pēc dažiem kilometriem Jēkabpils novada Atašienes pagastā „Volvo V70” automašīnas vadītājs izraisīja sadursmi policijas dienesta automašīnu. 

Kad likumsargi 1960. gadā dzimušajam vīrietim veica alkohola pārbaudi, viņa izelpā tika konstatētas 1,97 promiles. Jāpiebilst, ka automašīnu sadursmes rezultātā „Volvo V70”vadītājs guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Tāpat minētajā ceļu satiksmes negadījumā traumas guva arī viens policists. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Radio1.lv informēja, ka sestdien vakarā pēc ceļu satiksmes negadījuma Jēkabpils novada Atašienes pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu, kā arī sakārtoja brauktuvi.

Saistībā ar notikušo policijā tika sākti 3 administratīvā pārkāpuma procesi. Par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu autovadītājam piemērots naudas sods 100 eiro. Savukārt par nepakļaušanos valsts policijas amatpersonu vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, proti, bēgšanu piemērots naudas sods 1200 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Par automašīnas vadīšanu, esot vairāk nekā 1,5 promiļu reibumā, piemērots naudas sods 1200 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. 

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka sēšanās pie stūres, esot alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.

Atstājiet komentāru