2024.gada 20. jūlijs

Ramona, Ritma

 Policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret vīrieti Jēkabpils novadā, kurš nepamatoti izsauca operatīvo dienestu

Policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret vīrieti Jēkabpils novadā, kurš nepamatoti izsauca operatīvo dienestu

7. oktobrī Jēkabpils novadā kāds vīrietis izsauca policistus, jo kaimiņdzīvoklī, kurā atrodas mazgadīgs bērns, tiekot lietotas narkotikas un alkohols. Ierodoties norādītajā adresē policisti konstatēja, ka sniegtā informācija neatbilst patiesībai. Savukārt 9. oktobrī kāds jaunietis informēja, ka Tukumā degot māja. Arī šajā gadījumā amatpersonas konstatēja, ka ir noticis viltus izsaukums. Policijā par notikušo sākti administratīvā pārkāpuma procesi, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Ceturtdien, 7. oktobrī policijā tika saņemta informācija, ka Jēkabpils novada Salas pagastā kādā dzīvoklī, kurā atrodas mazgadīgs bērns, tiek lietoti alkoholiskie dzērieni un narkotikas. Ierodoties norādītajā adresē, izrādījās, ka tajā iepriekš ir bijis veikals, un šobrīd tur neviens nedzīvojot. Tāpat policisti konstatēja, ka vīrietis veicis zvanu policijai, būdams alkohola reibumā. Par minēto pārkāpumu likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu un vīrietim tika piemērots naudas sods 75 eiro.  

 Savukārt 9. oktobrī 2000. gadā dzimis jaunietis vairākas reizes zvanīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, informējot, ka Tukumā deg kāda māja. Ierodoties norādītajā adresē, amatpersonas konstatēja, ka ir noticis viltus izsaukums. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Atbilstoši Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 7. panta pirmajai daļai par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, robežsardzes vai Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta nepamatotu izsaukšanu var tikt piemērots naudas sods no 35 līdz 140 eiro.

Valsts policija atkārtoti atgādina, ka nepamatota speciālo dienestu izsaukšana kavē sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, likumpārkāpumu novēršanu un palīdzības sniegšanu personām, kuras nokļuvušas ārkārtējā  situācijā. Iespējams, brīdī, kad operatīvie dienesti dodas uz šādiem viltus izsaukumiem, cituviet cilvēkiem ir apdraudējums veselībai un dzīvībai, un palīdzības kavēšanās var būt pat letāla.

Atstājiet komentāru