2024.gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Nedēļas nogalē Zemgalē 10 ceļu satiksmes negadījumos cietušas 14 personas

Nedēļas nogalē Zemgalē 10 ceļu satiksmes negadījumos cietušas 14 personas

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24. un 25. jūlijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā notikuši 10 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 14 personas. Valsts policija aicina sabiedrību neizturēties vieglprātīgi pret ceļu satiksmes noteikumiem, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

 24. jūlijā Jelgavas novada Cenu pagastā sieviete vadīja automašīnu „Chevrolet Tacuma” un nobrauca no ceļa braucamās daļas. Negadījumā sieviete guva traumas un tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. Tāpat arī sestdien Kalnciemā, Jelgavas ielā, vīrietis vadīja nereģistrētu motociklu, netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas, krita un guva traumas. Vīrietis tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. Savukārt svētdien, 25. jūlijā, Jelgavas novada Elejas pagastā sieviete, vadot automašīnu „Toyota Yaris”, neuzmanības dēļ nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā sieviete guva traumas un tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process. 

 Sestdien, 24. jūlijā, Jēkabpils novada Aknīstes pagastā uz ceļa Rubeņi-Ancene-Subate 7. kilometrā vīrietis vadīja automašīnu „Ford Galaxy” un netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā iebrauca kokā un apgāzās. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītājs un pasažiere, kuri tika nogādāti ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. 

Aizvadītās nedēļas nogalē visvairāk – četri – ceļu satiksmes negadījumi tika reģistrēti Tukuma iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Sestdien Tukuma novada Engures pagastā uz ceļa Tukums-Ķesterciems-Mērsrags-Kolka 19. kilometrā vīrietis vadīja automašīnu „Opel Meriva” un neievēroja drošu distanci ar priekšā braucošo automašīnu „Toyota Auris”, kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā traumas guva automašīnas „Toyota Auris” vadītāja, kura tika nogādāta ārstniecības iestādē.

olicijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. Tajā pašā dienā Tukuma novadā notika vēl viens ceļu satiksmes negadījums, kurā traumas guva motocikla vadītājs. Uz ceļa Rīga – Ventspils 70. kilometrā vīrietis vadīja kravas transportlīdzekli „Scania” sakabē ar piekabi un veica nogriešanās manevru pa kreisi tajā brīdī, kad apdzīšanu bija sācis motocikla „Yamaha” vadītājs. Negadījumā motocikla vadītājs guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. 

Svētdien Tukuma novada Slampes pagastā vīrietis vadīja automašīnu „BMW 320” un nepamanīja, ka priekšā braucošā transportlīdzekļu kolonna bremzē, kā rezultātā  notika 4 transportlīdzekļu sadursme. Negadījumā traumas guva 2 automašīnas „BMW 320” pasažieri, kuri tika nogādāti ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.  

25. jūlija vakarā ap pulksten 21.00 Tukuma novada Smārdes pagastā sieviete vadīja automašīnu „Subaru Forester” un, veicot apdzīšanas manevru, netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā automašīna noslīdēja no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokos. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītāja un pasažieris, kuri tika nogādāti ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.  

Bauskas iecirkņa apkalpojamā teritorijā sestdien notika viens ceļu satiksmes negadījums, kurā traumas guva automašīnas pasažiere. Transportlīdzekļa „Volvo V70” vadītājs netika galā ar automašīnas vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Automašīnas pasažiere tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process. 

Viens ceļu satiksmes negadījums ar cietušaju personu tika reģistrēts Aizkraukles novada Daudzeses pagastā, kur svētdien 2002. gadā dzimis jaunietis vadīja automašīnu „Volkswagen Golf” un, cenšoties izvairīties no pretī braucoša transportlīdzekļa, netika galā ar automašīnas vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Uz ārstniecības iestādi tika nogādāta automašīnas pasažieri – 2006. gadā dzimusi jauniete un 2002. gadā dzimis jaunietis. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.  

Valsts policija uzsver, ka neuzmanīga un pārgalvīga autovadītāju rīcība apdraud ne tikai pašu transportlīdzekļa vadītāju, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus un viņu veselību, dzīvību un drošību!

Foto: Ilustratīvs foto

Atstājiet komentāru