2024.gada 23. maijs

Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Noslodzes dēļ krimināllietu pret bijušo bērnunama "Līkumi" vadītāju Boķi turpinās skatīt tikai novembrī

Noslodzes dēļ krimināllietu pret bijušo bērnunama "Līkumi" vadītāju Boķi turpinās skatīt tikai novembrī

Zemgales rajona tiesa noslodzes dēļ tikai novembrī turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā apsūdzība uzrādīta bijušajam bērnunama "Līkumi" vadītājam Jurim Boķim, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šonedēļ lietā trīs dienas notikusi tiesas izmeklēšana, pratinot lieciniekus. Ceturtdien tiesā nopratināti trīs liecinieki.

Krimināllietas iztiesāšana turpināsies 2.novembrī un pēc tam arī decembrī. Grinšpone skaidroja, ka noslodzes dēļ noteikt tiesas sēdes agrāk neesot iespējams.

Iepriekš tiesā pauda, ka vairākiem cietušajiem un daļai liecinieku par neattaisnotu neierašanos piemērota procesuālā sankcija - piespiedu atvešana.

Jau ziņots, ka Boķim apsūdzība uzrādīta par desmit noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kad apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, pret bērnunama audzēkņiem veicis dažādas darbības, pārsniedzot amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas. Tāpat viņš apsūdzēts par divām epizodēm amatpersonas bezdarbībā un par vienu epizodi, kad viņš kādu jaunieti piespiedis veikt abortu.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrai kriminālvajāšanai izmeklēja Valsts policija (VP), kas vēstīja, ka inkriminētie noziegumi paveikti laikā no 2009. līdz 2015.gadam un lietā par cietušajiem atzīti desmit bērni.

Lieta par iespējamo vardarbību ierosināta jau 2015.gadā un sākotnēji to izmeklēja VP Jēkabpils iecirknī, bet uzraudzību nodrošināja Jēkabpils rajona prokuratūra. Taču lietā tika pieļauta nepamatota novilcināšana, tāpēc tā nodota VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojam.

No 2018.gada 11.janvāra saistībā ar kriminālprocesu Boķim aizliegts ieņemt amatu. Bet 2019.gadā Salas novada dome likvidējusi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, atbrīvojot Boķi no amata.

2015.gadā Tiesībsarga birojs bija sagatavojis Ģenerālprokuratūrai plašu materiālu par pārkāpumiem bērnunamā "Līkumi". Sagatavotā informācija pārsvarā atklāj darbinieku psihoemocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem, sacīja tiesībsargs Juris Jansons, uzsverot, ka tam ir konkrēti pierādījumi. Ir fiksēti arī gadījumi, kad bērni paši vērsušies drošības iestādēs, tomēr uzsāktie procesi priekšlaikus izbeigti.

Atstājiet komentāru