2021.gada 2. marts

Laila, Lavīze, Luīze

Zemgalē, arī Jēkabpilī, ceļu satiksmes kontroles laikā uzsākti 111 administratīvā pārkāpuma procesi

Zemgalē, arī Jēkabpilī, ceļu satiksmes kontroles laikā uzsākti 111 administratīvā pārkāpuma procesi

12. decembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas  Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki pievērsa pastiprinātu uzmanību tam, vai transportlīdzekļu ziemas riepām ir atbilstošs riepu protektoru dziļums. 24 gadījumos tika konstatēta riepu protektoru neatbilstība, taču pavisam kopā tika sastādīti 111 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Aizvadītajā sestdienā Zemgales reģionā profilaktiska rakstura pārbaudes laikā galvenā uzmanība tika pievērsta tam, vai  transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, jo īpaši pārbaudot protektoru dziļumu, kam ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem, ir jābūt vismaz 4 mm. Likumsargi 24 automašīnām (Jelgavā – 6, Jēkabpilī – 14, Bauskā – 1, Aizkrauklē – 3) konstatēja riepu protektoru neatbilstību un par noteikumu pārkāpumu tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi. 

Valsts policija atgādina, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par braukšanu laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam ar automobili vai autobusu, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas un kurš nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots naudas sods sešu naudas soda vienību jeb 30 eiro apmērā.

 Tāpat ceļu satiksmes kontroles laikā  policisti uzsāka 32 administratīvā pārkāpuma procesus par  atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu (Jelgavā – 5, Jēkabpilī – 2, Bauskā – 1, Aizkrauklē – 5, Tukumā – 11, Dobelē – 8), savukārt viens autovadītājs Jēkabpils un divi – Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā bija izvēlējušies sēsties pie stūres bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. 
 
Likumsargu uzmanību profilaktiska rakstura pārbaudes laikā izpelnījās arī gājēji un velosipēdisti. Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu sestdien Zemgalē tika uzsākti 13 administratīvā pārkāpuma procesi (Jelgavā – 1, Bauskā – 11, Dobelē – 1), bet velosipēdu vadītājiem noteiktās papildu prasības pārkāpa 2 riteņbraucēji Jelgavas un viens – Bauskas iecirkņa apkalpojamā teritorijā. 

Papildus jau minētajiem pārkāpumiem policisti konstatēja arī citus likumpārkāpumus – drošības jostu nelietošanu, velosipēdu vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī u.c.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kalniņa
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste

Atstājiet komentāru