2021.gada 2. marts

Laila, Lavīze, Luīze

Dienesta suns palīdz atklāt nelegālo cigarešu glabāšanas vietas Jēkabpils tirgū (FOTO)

Turpinot darbu nelegālo akcizēto preču jomā, 6. jūnijā Jēkabpils tirgus teritorijā, izmantojot dienesta suni Darvinu, tika atrasti un atsavināti vairāki tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Par pārkāpumu ir uzsākta administratīvā lietvedība, portāla Radio1.lv redakciju informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pagājušajā sestdienā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jēkabpils iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kinologu Gintu un suni Darvinu veica pārbaudi Jēkabpils tirgus teritorijā, kur, noslēptas dažādās vietās – slēptuvēs tirdzniecības vietās un to tuvumā - tika atrastas 3040 cigaretes „NZ Gold”, 1660 cigaretes „Premjer”, 160 cigaretes „Fest” un 20 cigaretes „Minsk” ar Baltkrievijas republikas akcīzes markām. 

VP ZRP Jēkabpils iecirkņa amatpersonas turpina aktīvi strādāt nelegālo tabakas izstrādājumu aprites apkarošanas jomā. Šī gada pirmo piecu mēnešu laikā – no janvāra sākuma līdz maija beigām – Jēkabpils iecirkņa apkalpojamā teritorijā ir izņemti 30 109 gabali cigarešu. Tāpat  noformēti 46 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsākti 2 kriminālprocesi. 

Lai mazinātu nelegālo cigarešu izplatību, likumsargi aicina iedzīvotājus informēt policiju par nelegālām cigarešu tirdzniecības vietām, tās norādot uz īpaši izstrādātas interaktīvas kartes -  www.ic.iem.gov.lv/gis2/ - vai arī ziņot par nelegālo akcizēto preču pārvietošanu, tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110, vai vērsties ar iesniegumu policijas struktūrvienībā, nākot uz policijas iecirkni vai nosūtot iesniegumu pa pastu.

Atstājiet komentāru