2024.gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Zemgales reģionā divi autovadītāji, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, mēģināja piekukuļot policistus

Zemgales reģionā divi autovadītāji, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, mēģināja piekukuļot policistus

Šī gada 16.augustā, Zemgales reģionā pret diviem autovadītājiem uzsākti kriminālprocesi, kuri pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, piedāvāja kukuli policijas darbiniekiem.

Viens no autovadītājiem – 1965.gadā dzimušais vīrietis, kurš vadīja automašīnu VW Caddy, tika apturēts Tukuma novadā, Tumes pagastā, pēc pulksten 11.00. Autovadītājs traucās ar ātrumu 115 km/h stundā, pie atļautā 90 km/h. Lai izbēgtu no nepatikšanām, autovadītājs piedāvāja policistiem 40 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts. Savukārt, otrs autovadītājs – 1976.gadā dzimušais vīrietis, kurš vadīja Subaru Outback,  tika apturēts Pļaviņu novadā, Pļaviņās, pēc pulksten 16.00. Autovadītājam tika fiksēts ātrums 76 km/h, pie atļautā 50 km/h. Lai netiktu saukts pie administratīvās atbildības, autovadītājs piedāvāja policistiem 30 eiro lielu kukuli, pēc kā tika aizturēts.

Par abiem gadījumiem uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļa nosaka, ka “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”.


Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste

Atstājiet komentāru