2024.gada 4. marts

Alise, Auce

Cik bieži ir ieteicams mainīt automašīnu filtrus?

Cik bieži ir ieteicams mainīt automašīnu filtrus?

Automobiļu filtri aizsargā automašīnas detaļas un sistēmas no piesārņojuma, tādējādi nodrošinot mehānismu kārtīgu darbību. Tāpēc taupīt uz filtriem viennozīmīgi nav tā vērts.

Transportlīdzekļa dizains paredz 4 veidu filtrus: degvielas filtrs, eļļas filtrs, gaisa filtrs dzinējam un salonam. Vēl ir kvēpu filtri, bet tos izmanto tikai automašīnās ar dīzeļdzinēju.

Degvielas filtrs

Mūsdienu automašīnu degvielas sistēmas galvenā problēma ir atšķirīgā degvielas kvalitāte dažādos reģionos. Degvielas filtra aizsērēšanas (ar netīrumiem, abrazīvu un ūdens daļiņām) rezultātā pasliktinās degvielas padeve, samazinās degvielas sūkņa veiktspēja un palielinās dzinēja detaļu nodilums līdz tā pilnīgai darbības pārtraukšanai.

Cik bieži ir jāmaina degvielas filtrs?

Parasti degvielas filtrs jāmaina vidēji ik pēc 20–30 tūkstošiem kilometru. Bet labāk ir pārbaudīt savas automašīnas ražotāja ieteikumus.

Eļļas filtrs

Eļļas filtrs aiztur piesārņojumus (putekļu daļiņas, skaidas un citas cietas daļiņas), kas var sabojāt eļļošanas sistēmu vai kustīgās daļas.

Cik bieži ir jāmaina eļļas filtrs?

Eļļas filtra nomaiņas nepieciešamību pēc nobraukuma noteikt, diemžēl, neizdosies, jo tas piesārņojas pat tad, kad motors darbojas tukšgaitā. Tiek uzskatīts, ka viena filtra nobraukums nedrīkst pārsniegt 8000 km, savukārt eļļu ieteicams mainīt ik pēc 15–20 tūkstošiem kilometru.

Gaisa filtrs

Ja gaisu, ko patērē automašīnas dzinējs, neattīrīt, putekļi un netīrumi no ceļa iekļūs motorā. Lai tas nenotiktu, obligāti laicīgi nomainiet gaisa filtrus. Gaisa filtru nomaiņas standarta periods ir aptuveni 10-15 tūkstoši kilometru. Sīkāku informāciju var atrast automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā. Tomēr jāpiebilst, ka te daudz ir atkarīgs no apstākļiem, kādos transportlīdzeklis tiek ekspluatēts.

Salona filtrs

Visos transportlīdzekļos āra gaiss ir rūpīgi jāattīra ar salona gaisa filtru. Tas ir īpaši svarīgi tiem, kuri pavada daudz laika ceļojot, cilvēkiem ar alerģijām un bērniem. Kvalitatīvs salona gaisa filtrs novērš kairinošu piesārņotāju, piemēram, bremžu putekļu, kaitīgo gāzu un alergēnu, nokļūšanu transportlīdzeklī.

Cik bieži ir jāmaina salona filtrs?

Salona filtrs var kvalitatīvi veikt savu tīrīšanas funkciju tikai tad, ja tas tiek regulāri nomainīts. Nomaiņas intervāls atšķiras atkarībā no transportlīdzekļa ražotāja, bet parasti tas ir reizi 1-2 gados. Daudzi autovadītāji pat nezin par salona gaisa filtru un priekšrocībām, ko tas sniedz, mainot to vien reizi 5 gados!