2021.gada 16. janvāris

Lida, Lidija

Kā atmaksāt studiju kredītu ātrāk?

Kā atmaksāt studiju kredītu ātrāk?

Pēdējo gadu laikā izglītības izmaksas ir tik ļoti paaugstinājušās, ka, neaizņemoties studiju kredītu, iegūt augstāko izglītību ir ārkārtīgi grūti, lai neteiktu – neiespējami. Mūsdienās pastāv dažnedažādi uzticami aizdevēji, kas piedāvā studiju un studējošā kredītus par dažādām procentu likmēm. Tāpat studentiem tiek piedāvāti arī atrie krediti. Atklāti sakot, iegūt šos aizdevumus nav sarežģīti. Lai vai kā, galvenā problēma slēpjas nevis nespējā iegūt šo kredītu, bet nespējā to atmaksāt. Grūtības atmaksāt studiju kredītu rodas ne vien salīdzinoši augsto procentu likmju dēļ, bet arī nespējā atrast darbu uzreiz pēc studijām. Protams, nereti absolventiem paveicas un tie nekavējoties atrod darbu, tomēr bieži vien šajos darbos gūtais atalgojums ir nepiemērots studiju kredīta atmaksai. Vēl vairāk visu sarežģī fakts, ka šiem aizdevumiem var būt valsts galvojums vai fiziskas personas, piemēram, vecāku galvojums. Ja arī jūs esat to kredītņēmēju starpā, kurus nomoka studiju kredīta atmaksa, iesakām jums iepazīties ar turpinājumā izklāstītajiem ieteikumiem, kas palīdzēs jums atmaksāt savu aizdevumu ātrāk un vieglāk.

Izvēlieties pareizo aizdevuma atmaksas plānu

Ja jums ir studiju kredīts ar valsts galvojumu, ir ārkārtīgi svarīgi pārliecināties, ka esat izvēlējušies pareizu aizdevuma atmaksas plānu. Dažādiem aizdevumiem ir dažādas atmaksas iespējas, it īpaši, ja runājam par studiju kredītu ar valsts galvojumu. Studiju kredītam var tikt piemēroti dažādi atmaksas termiņi, sākot ar pieciem un beidzot ar 10 gadiem. Pastāv arī citi aizdevuma atmaksas nosacījumi, kas tiek piemēroti, balstoties uz dažādiem, noteiktiem kritērijiem. Nevar nepieminēt arī studiju kredīta dzēšanu, uz kuru var pretendēt kredītņēmēji, kas atbilst iepriekšnoteiktiem kritērijiem. Vienu vārdu sakot, studiju kredīta atmaksas noteikumi nav viennozīmīgi, tādēļ pārliecinieties, ka esat informēti par it visiem no tiem un ka izmantojat iespējas, kas jums patiesībā pienākas.

Visupirms parūpējieties ar privāto kreditoru aizdevumu atmaksu

Ir viena svarīga nianse, kuru vajadzētu atcerēties, runājot par privāto kreditoru aizdevumu atmaksu. Privātie kreditori jeb nebanku sektora kreditori piedāvā dažnedažādus aizdevumus, kuriem, kā likums, ir augstākas procentu likmes, ja salīdzinām tās ar, piemēram, banku aizdevumu procentu likmēm. Šī iemesla dēļ, ja jums ir kāds aizdevums, kuru izsniedzis privātais kreditors, visupirms centieties atmaksāt to, neskatoties uz to, ka jums ir arī studiju kredīts. Protams, paralēli ir jāturpina atmaksāt arī studiju kredīts, tomēr ir ieteicams koncentrēties un visus resursus novirzīt nebanku kredītu atmaksai. Jāatceras, ka aizdevumu procentu likmes laika gaitā mainās, tādēļ, nezinot to, vai tās samazināsies vai palielināsies, ir jācenšas tos atmaksāt pēc iespējas ātrāk. Kad esat atbrīvojušies no galvenā finansiālā sloga – nebanku kredītiem –, ar steigu pievērsieties studiju kredītam, kuru centieties atmaksāt tikpat ātri, cik nebanku aizdevumus.

Kredītmaksājumus veiciet biežāk nekā noteikts

Vienkāršākais veids, kā atmaksāt jebkuru aizdevumu pirms termiņa, ir veikt papildus kredītmaksājumus. Maksājot tikai noteikto ikmēneša minimumu, jūs atmaksāsit savu aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā, laika gaitā iztērējot milzīgas naudas summas procentu maksājumos. Ja maksāsit vairāk vai biežāk nekā noteikts, jūs atmaksāsit savu aizdevumu ievērojami ātrāk, ietaupot naudu uz procentu maksājumu rēķina. Neskatoties uz to, ka no šādas rīcības labumu gūst tikai kredīta ņēmējs, kredīta devēji pieļauj aizdevuma pirmstermiņa atmaksu, jo tagad likumos ir noteikts, ka kredītņēmējiem ir tiesības atmaksāt savus aizdevumus pirms termiņa un kredītdevējiem nav tiesību par to pieprasīt jebkādu samaksu. Padomājiet, par cik jūs varētu paaugstināt savu kredītmaksājumu summu vai kā jūs varētu regulāri izveidot iekrājumus, kurus periodiski novirzīt ātrākai kredīta atmaksai.

Izveidojiet reiz savu budžeta plānu

Pirmais un pats svarīgākais uzdevumus, kuru jums vajadzētu izpildīt, ir izveidot savai situācijai un vēlmēm atbilstošu budžeta plānu. Ja jums nav korekta budžeta plāna, jums ir grūti saprast, cik daudz jūs jau esat atmaksājuši un cik daudz jums vēl ir jāatmaksā. Protams, šo informāciju var noskaidrot, piemēram, savā internetbankā, tomēr informācija par to, cik lielu kredītmaksājumu jums vajadzētu ik mēnesi veikt, lai atmaksātu savu aizdevumu pirms termiņa, jūs tur pavisam noteikti neatradīsit. Budžeta plāns, lai arī ilgtermiņā, palīdzēs jums ietaupīt naudu, kas, atzīsim, ne pavisam nav mazsvarīgi. Atbrīvoties no studiju kredīta vai jebkura cita aizdevuma ir ārkārtīgi svarīgi, jo ilgstošām kredītsaistībām ir spēcīga ietekme ne vien uz jūsu kredītvēsturi, bet arī uz jūsu finansiālo situāciju, kuru ikviens no mums vēlas uzturēt ja ne lieliskā, tad vismaz apmierinošā stāvoklī, kas, esot kredītsaistībās, ir ļoti sarežģīti. Kā zināms, kredītvēsture ir viens no svarīgākajiem rādītājiem, kas tiek vērtēts pirms aizdevuma piešķiršanas vai, gluži pretēji, nepiešķiršanas, tāpēc, ja kredītvēsture ir sabojāta, par jūsu vienīgo opciju kļūst ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi.

 

Komentāri (0-1/1)

  • Skolnieciņš LV
    26.08.2020 09:01
    Studiju kredīts nav nekāda labdarība. Tas ir tapat kā situācijā. Ja slīkstošajam mestu glābšanas riņķi, bet viņam vajadzētu vel dažus gadus peldēt līdz glābšanas riņķim. Un katru gadu viņu sistu pa pauri, prasot procentus. Ar skaudību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skauģu skauģis) Skolnieciņš® Skolnieciņš™ (Skauģu skauģis) #Skolnieciņš #nabadzība

Atstājiet komentāru