2021.gada 16. janvāris

Lida, Lidija

Jēkabpilī darbu sākusi “Eurorisk Latvia” apdrošināšanas brokeru kompānija

Jēkabpilī darbu sākusi “Eurorisk Latvia” apdrošināšanas brokeru kompānija

Jau četrus mēnešus, kopš 10.maija, Jēkabpilī darbojas “Eurorisk Latvia” apdrošināšanas brokeru kompānijas Jēkabpils filiāle. Tā atrodas pilsētas centrā, A.Pormaļa ielā 3, 2.stāvā. Birojs izvietots ēkā, kur visapkārt valda dzīva rosība un kustība, jo ēka atrodas līdzās jaunajam Brīvības un Vienības ielas satiksmes aplim.

Arī “Eurorisk Latvia” Jēkabpils filiālē valda rosība, šeit strādā korporatīvo darījumu vadītājas Vēsma Žiga un Olga Kaņepa – speciālistes ar daudzu gadu pieredzi apdrošināšanas brokeru jomā. Pirms sākt sarunu, kas ir un ko dara apdrošināšanas brokeris, runājam par viņu atnākšanu uz Jēkabpili. Vēsma Žiga ir jēkabpiliete, šeit dzimusi, augusi, skolā gājusi, taču vēlāk dzīves ceļi aizveda citviet, ir kādu laiku strādāts arī Anglijā. Vēsmai atnākšana uz Jēkabpili ir atgriešanās savā bērnības un jaunības pilsētā.

Savukārt Olga Kaņepa ir no Bauskas, un, kā pati stāsta, pienācis laiks, kad dzīvē kaut ko vajadzējis radikāli mainīt. Viņas vēlme doties projām no Bauskas sakritusi ar kompānijas “Eurorisk Latvia” plāniem veidot vēl vienu filiāli kādā no Latvijas pilsētām. Kad tikusi piedāvāta Jēkabpils, Olga ziņu saņēmusi ar prieku, jo šeit dzīvo viņas labākie draugi, pie kuriem bieži braukts ciemos un kopā uz ballēm iets. Olga atzīst, ka kopš tā laika Jēkabpils ir ļoti mainījusies uz pozitīvo pusi. Viņa gandrīz pilsētu nepazinusi, jo izremontētas un labiekārtotas ielas un laukumi, viss izskatoties citādāk, un daudz, daudz skaistāk nekā bijis kādreiz.

Olga un Vēsma brīvajā laikā veiksmīgi iekļāvušās Jēkabpils sabiedriskajā dzīvē. Abas nodarbojas ar šautriņu mešanu BDK “Lūsis”, un Olga dejo līnijdejas Biržu deju grupā “Kopā Jautrāk”. Viņas ir pārsteigtas, cik Jēkabpilī ir aktīva sportiskā dzīve. Radies iespaids, ka mūsu pilsētā ar sportu nodarbojas visi, sākot no maziem bērniem līdz pat sirmgalvjiem.

Gan Olga, gan Vēsma atzīst, ka atnākšana uz Jēkabpili bijusi pareizā izvēle, jo šeit ir augoša, dinamiska pilsēta, darbīgi cilvēki, kuriem noteikti noderēs viņu zināšanas un palīdzība apdrošināšanas jomā. Abas “Eurorisk Latvia” biroja darbinieces ir ne tikai profesionāles savā jomā, bet arī pozitīvas, smaidošas un komunikablas – ikvienam ar viņām saruna raisās viegli. Šajos pirmajos četros darba mēnešos Jēkabpilī jau iegūti daudz jaunu klientu, sadarbību turpina arī pastāvīgie sadarbības partnerim, kuriem brokeru pakalpojumi sniegti jau vairāku gadu garumā.

Kas tad īsti ir “Eurorisk Latvia” apdrošināšanas brokeru kompānija un kādus pakalpojumus tā klientiem sniedz?

“Eurorisk Latvia” ir viena no 10 lielākajām apdrošināšanas brokeru kompānijām Latvijā, kas apkalpo vairāk kā 1000 lielos un vidējos uzņēmumus dažādos pakalpojumu, ražošanas, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības segmentos. Tāpat uzņēmums sniedz apdrošināšanas pakalpojumus arī privātpersonām.

Ikdienas darbā “Eurorisk Latvia” brokeri regulāri apkopo nozares tirgus aktualitātes, veic tendenču analīzi un plāno apdrošināšanas programmas. Izvēloties brokera pakalpojumus, uzņēmums ekonomē laiku un resursus, kas tiktu tērēti, vācot tirgus informāciju un analizējot piedāvājumus. Vēsma uzsver, ka profesionālam brokerim šis process aizņem daudz reizes mazāk laika nekā vidusmēra labi kvalificētam citas nozares darbiniekam.

Uzņēmumiem nozīmīga ir arī optimālas ilgtermiņa apdrošināšanas programmas izveide. Veiksmīga programmas izveide ir atkarīga no tirgus situācijas un iespējām, ko piedāvā dažādas apdrošināšanas sabiedrības. Nelietderīga apdrošināšana var patērēt pat uz pusi vairāk apdrošināšanas maksājumu nekā būtu bijis nepieciešams, sadarbojoties ar profesionāliem brokeriem.

Turklāt jāņem vērā, ka no brokera var saņemt neformālu tirgus informāciju – kā kurš apdrošinātājs piemēro noteikumus, kā noteikumu piemērošana mainās laika gaitā u.tml.

Brokeris var būt labs palīgs arī privātpersonām. IT tehnoloģiju laikmetā cilvēki arvien vairāk apdrošināšanas polises iegādājas internetā. Bet jāņem vērā, ka internetā cilvēks paliek viens pret tiem nosacījumiem, kas ir uzrakstīti, nav iespējams aprunāties, noskaidrot iespējamās problēmsituācijas un, izsverot visas iespējas, izvēlēties piemērotāko apdrošināšanu. “Eurorisk Latvia” speciālistes stāsta, ka tā var rīkoties, ja tā ir, piemēram, “OCTA” polise, kur visiem ir vienādi nosacījumi, bet, ja jāizvēlas, piemēram, mājokļa, nelaimes gadījumu, ceļojumu apdrošināšana, tad vēlams tomēr vērsties pie profesionāļiem.

Visbiežāk izmantotie apdrošināšanas veidi ir OCTA, Kasko, īpašuma apdrošināšana, nelaimes gadījumu apdrošināšana, ceļojumu apdrošināšana un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Vēsma un Olga ikvienam cilvēkam iesaka veikt civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu un apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem. Civiltiesiskā apdrošināšana pasargā cilvēku gadījumos, kad nejauši, bez iepriekšēja nodoma vai neuzmanības dēļ, tiek nodarīts kaitējums trešās personas veselībai/dzīvībai vai tiek radīts bojājums tās īpašumam, par ko persona, saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, ir atbildīga. Piemēram, reāls atgadījums no dzīves – bērni spēlējas smilšu kastē, un viens bērns otram iesviež acīs smiltis, kā rezultātā bērnam nepieciešama dārga un sarežģīta operācija. Šajā gadījumā vecāki bija apdrošināti un medicīnas pakalpojumu izmaksas tika segtas no polises. Tāpat arī apdrošināšanas gadījums iestājas, ja pārplūstot vannai vai plīstot caurulei, tiek nopludināti kaimiņi vai bojātas īrētās dzīvojamās telpas.

Savukārt nelaimes gadījumu apdrošināšana sedz izmaksas, kas rodas, ja apdrošinātā persona iepriekš neparedzētu, ārēju apstākļu iedarbības rezultātā iegūst traumu vai ķermeņa fizisku bojājumu. Šķiet, ka visvairāk nelaimes gadījumu notiek darbā, bet patiesībā tieši mājsaimniecībās tiek gūta aptuveni puse no visiem nelaimes gadījumiem.

Apdrošināšanas izmaksas nav astronomiskas. Olga stāsta, ka aptuveni 50 kvadrātmetrus lielu divistabu dzīvokli ar iekļautu civiltiesiskās atbildības un mantas apdrošināšanu var apdrošināt par aptuveni 40 līdz 60 eiro lielu summu gadā. Summu var sadalīt vairākos maksājumos.

Šobrīd ir iespēja juridisko personu komercīpašumu apdrošināšana uz izdevīgiem nosacījumiem. Par ēkas apdrošināšanas polisi maksājums gadā ir aptuveni 100 eiro.

Svarīgi zināt, ka klientam visi brokera pakalpojumi ir bez maksas. Apdrošināšanas brokeris ir neatkarīgs, profesionāls konsultants jebkāda veida apdrošināšanas jautājumos, kurš pārstāv klienta intereses no brīža, kad tiek veikta apdrošināšana, iestājas apdrošināšanas gadījums līdz pat atlīdzības izmaksai. Par nelaimes vai citiem apdrošināšanas gadījumiem brokerim var zvanīt jebkurā laikā, saņemt konsultācijas, kā arī praktiskas dabas palīdzību.

 

Eurorisk Latvia” filiāle A.Pormaļa iela 3, 2.stāvs, Jēkabpils, www. eurorisk.lv

Korporatīvo darījumu vadītāja Olga Keņepa, mob.: 20471262, e-pasts: olga.kanepa@eurorisk.lv

Korporatīvo darījumu vadītāja Vēsma Žiga, mob.: 29404446, e-pasts: vesma.ziga@eurorisk.lv

Atstājiet komentāru