2021.gada 5. marts

Aurora, Austra

Finanšu jautājumi, kurus pārrunāt pirms laulībām

Finanšu jautājumi, kurus pārrunāt pirms laulībām

Iespējams, esat dzirdējuši, ka viena no izplatītākajām lietām, par kuru strīdas pāri, ir nauda. Šie strīdi, gluži tāpat kā citas domstarpības, ir atrisināmi ar savstarpēju komunikāciju. Lielākā problēma ir tā, ka vairums no mums uzskata, ka runāt par naudu nav korekti. Mums no bērnu dienām tiek iestāstīts, ka mums nevajadzētu citiem stāstīt par to, cik daudz mēs pelnām, cik daudz mēs maksājam par kredītu vai par to, ka mums vispār ir kādas kredītsaistības.

Izveidojot nopietnas partnerattiecības, mēs nereti piemirstam, ka nu mēs varam un mums pat vajadzētu atklāti runāt par visiem šiem jautājumiem ar otru pusīti. Kad mēs sākam dzīvot kopā, apprecamies un veidojam kopīgu finansiālo nākotni, liela daļa ikdienā risināmo jautājumu ir saistīta ar naudu. Ja arī jūs esat no tiem cilvēkiem, kuriem sarunas par finanšu tēmu ir tabu, iepazīstieties ar jautājumiem, kurus ikvienam pārim vajadzētu pārrunāt, vēl pirms tie iestūrē laulības ostā. Šo jautājumu pārrunāšana palīdzēs izvairīties no strīdiem nākotnē un ļaus saprast, vai jūsu domas attiecībā uz finansēm sakrīt.

Vai naudu glabāsit katrs savā bankas kontā?

Kā jūs plānosit savas finanses laulībā? Vai jūs turēsit visu savu naudu kopīgā bankas kontā vai tomēr jums būs katram savs bankas konts? Izsveriet abu situāciju plusus un mīnusus. Ja jums būs atsevišķi bankas konti, kurš maksās par pārtiku, kurš maksās par mājokli, kurš maksās par degvielu utt.? Katrs pāris ir citāds, tādēļ jums vajadzētu saprast, kura metode būs piemērota tieši jums. Vai jūs abi sekosit līdzi jūsu ģimenes finanšu plūsmai, vai tikai viens no jums? Kurš būs atbildīgs par ikmēneša rēķinu apmaksu?

Vai jums ir kādas parādsaistības?

Jums abiem vajadzētu būs atklātiem par to, cik liels ir jūsu abu kredītsaistību apmērs. Kredītsaistības var būtiski ietekmēt jūsu nākotnes izvēles, kas attiecas uz jums abiem, piemēram, tādu lielu pirkumu veikšanu kā, piemēram, jauns mājoklis vai automobilis. Ja jums ir kredīti jeb online sesxi, kā tie tiek saukti Gruzijā, turklāt, ar sliktu vēsturi, jūsu izredzes iegūt jaunu aizdevumu var ievērojami samazināties. Esiet atklāti un godīgi viens pret otru. Ja arī jums ir neērti, ka jums ir parādsaistības, otrai pusītei par tām vajadzētu zināt. Pastāstiet, kā jūs nokļuvāt kredītsaistībās un, pats galvenais, kā jūs plānojat no tām izkļūt. Kā šis parāds varētu ietekmēt jūsu, kā pāra, savstarpējās attiecības un finansiālo situāciju?

Kādas ir jūsu gaidas attiecībā uz otra ienākumiem?

Ko jūs sagaidāt viens no otra? Ko jūs darītu, ja kādu dienu jūsu izredzētais pārrastos mājās no darba un paziņotu, ka ir zaudējis darbu vai tā atalgojums ir būtiski samazināts? Pastāstiet viens otram, cik daudz jūs paši plānojat pelnīt tuvākajā nākotnē un kādus ienākumus jūs sagaidāt no otra.

Cik daudz jūs vēlētos iekrāt?

Cik lielu daļu no ikmēneša ienākumiem jūs vēlētos novirzīt iekrājumiem? Tāpat jums vajadzētu pārrunāt, kādiem mērķiem šie iekrājumi būtu paredzēti. Pārrunājot šo jautājumu, padalieties ar savām domām attiecībā uz investīcijām, kā arī citiem ieguldījumiem un noguldījumiem.

Kādi ir jūsu naudas tērēšanas paradumi?

Cik daudz un cik bieži jūs tērējat savu naudu? Ja jūs pēc dabas esat krājēji, tad jūs, visticamāk, vēlēsities zināt, vai jūsu otrā pusīte arīdzan ir taupīga vai tomēr izšķērdīga. Cik lieli ir jūsu abu ikmēneša ienākumi un izdevumi? Kam jūs tērējat savu naudu kā indivīdi un kam jūs tērēsit naudu kā pāris? Kāds varētu būt jūsu ikmēneša izdevumu sadalījums pa pozīcijām?

Vai jūs pārrunāsit savus pirkumus ar otru?

Kad jūs vēlēsities nopirkt kaut ko sev, vai jūs informēsit otru par šo nodomu, vai nevienam neko nejautājot to nopirksit? Kā jūs risināsit situāciju, kurā jūs vēlēsities, piemēram, doties ceļojumā uz Itāliju, bet otrs vēlēsies iegādāties jaunu televizoru? Vai kāds no jums abiem kontrolēs tēriņus?

Kādi ir jūsu karjeras mērķi?

Jums vajadzētu informēt vienam otru, ja jūs plānojat atsākt studijas vai kādu laiku nestrādāt, lai pastrādātu pie kāda cita projekta. Varbūt jūs plānojat sākt savu biznesu? Stāstiet viens otram par savām idejām, nākotnes plāniem un mērķiem, kas var ietekmēt jūsu ienākumus un finanšu situāciju kopumā.

Kādi ir jūsu dzīves mērķi?

Tādi dzīves mērķi kā, piemēram, sapņu mājas celšana, priekšlaicīga pensionēšanās, bērnu laišana pasaulē, bērnu izglītošana augstskolā, studiju atsākšana, pasaules apceļošana u.tml. pieprasa laicīgu plānošanu un naudas krāšanu. Zinot to, ko jūs abi vēlaties dzīvē sasniegt, jums būs vieglāk izlemt, ko iesākt, lai to kopīgiem spēkiem arī sasniegtu.

Ar citiem padomiem, kā uzlabot jūsu, gan kā indivīda, gan kā pāra, finansiālo situāciju, varat iepazīties interneta portālā CredMe.eu.

 

Atstājiet komentāru