2021.gada 19. janvāris

Alnis, Andulis

Kā izdzīvot, nepārkāpjot savu ienākumu robežas?

Kā izdzīvot, nepārkāpjot savu ienākumu robežas?

Neskatoties uz to, ka vairākumam cilvēku ir problēmas ar naudas taupīšanu un iekrāšanu, kuram gan nepatīk ietaupīt? Skaidrs, ka ne vienmēr ir viegli ierobežot savus tēriņus, jo lielākā daļa no tiem gluži vienkārši ir obligāti, piemēram, ikmēneša rēķinu maksājumi un pārtikas izdevumi, kā arī ilgtermiņa kredīti, tāpēc labāko tēriņu ierobežošanas veidu atrašana var likt pamatīgi nopūlēties. Diemžēl uzsākt taupīga dzīvesveida dzīvošanu nemaz nav tik viegli, it īpaši tad, ja līdz tam ir dzīvots bezatbildīgi un izšķērdīgi. Par laimi ir daži paņēmieni, kā šo pāreju no vecā dzīvesveida uz jauno dzīvesveidu padarīt vienmērīgāku un līdz ar to arī patīkamāku. Turpinājumā iepazīstieties ar dažiem padomiem, kā visbeidzot sākt dzīvot taupīgāk.

Nesteidzieties

Jebkādu pārmaiņu ieviešana savā dzīvē visbiežāk ir sarežģīts process. Protams, ir cilvēki, kuriem savu slikto ieradumu atmešana šķiet tīrais nieks, tomēr vairākumam cilvēku šī jautājuma risināšanā ir nepieciešama delikāta pieeja. Ņemot vērā šo faktu, vislabākais veids, kā veiksmīgi adaptēties taupīgam dzīvesveidam, ir nesteigties, proti, neieviest visus jaunos paradumus uzreiz, bet gan pakāpeniski. Piemēram, labs veids, kā uzsākt taupīgu dzīvesveidu, ir retāk ēst ārpus mājas, biežāk gatavojot un ieturoties mājās. Vēl viena no iespējām ir atlaižu kuponu sadabūšana un akciju izpētīšana pirms došanās uz veikaliem. Tieši šādā veidā, iesākumā sperot nelielus soļus, jūs palīdzēsit sev ātrāk un vieglāk aprast ar jauno dzīvesveidu taupīšanas režīmā.

Ienākumus un izdevumus pastāvīgi turiet savā redzeslokā

Cik daudz naudas jūs iztērējat katru mēnesi? Un cik daudz naudas jūs katru mēnesi ietaupāt? Pievērošot lielāku uzmanību tam, kā jūs plānojat un pārvaldāt savu finanšu plūsmu abos virzienos, jūs redzēsit, kuras no dzīves sfērām gūst lielāko labumu no dažādu taupīgas dzīves paradumu ievērošanas. Sekošana saviem ienākumiem un izdevumiem var pārvērsties par aizraujošu spēli, kurā katrs mēnesis var būt iespēja arvien pārspēt iepriekšējo mēnešu sasniegumus, tādējādi arvien vairāk ietaupot. Vienu vārdu sakot, šajā spēlē katrs jaunais mēnesis var būt jauna iespēja arvien mazāk tērēt un arvien vairāk ietaupīt. Izmantojiet šo iespēju!

Septiņas reizes nomēriet, vienu reizi nogrieziet

Ik reizi, kad jūs gatavojaties kaut ko pirkt, rūpīgi padomājiet par to, kas tas ir un kāpēc jūs to pērkat. Šāds paradums palīdzēs jums ne vien izvairīties no impulsīvu un uz emocijām balstītu pirkumu pirkšanas, bet arī izvērtēt savas izvēles. Šajā tik īsajā, bet tik nozīmīgajā pārdomu brīdī jūs, iespējams, sapratīsit, ka jums ir tendence nevajadzīgi pārmaksāt par produkta zīmolu vai ka izdevīgāk ir nopirkt ģimenēm paredzēto produkta iepakojumu par zemāku cenu, nevis divus nelielus produkta iepakojumus par augstāku cenu. Tajā pašā laikā jūs, iespējams, atklāsit arī to, ka jums ir tendence pirkt vairāk nekā jums konkrētajam laika periodam patiesībā ir nepieciešams. Iepriekš minētā dēļ izdariet sev milzu pakalpojumu un atvēliet laiku pirkumu izvērtēšanai, lai jūsu sūri un grūti nopelnītā naudiņa tiktu ieguldīta tik tiešām nepieciešamās un noderīgās lietās.

Paļaujieties uz pašu spēkiem

Katru reizi, kad jūs izmantojat kāda palīgstrādnieka pakalpojumus vai arī dodaties ieturēt maltīti ārpus mājas, jūs pārmaksājat par kāda darbu, ko, iespējams, jūs varētu izdarīt pašu spēkiem. Katru nedēļu centieties atrast laiku sev, lai iemācītos, kā pašu spēkiem izdarīt dažādus, nelielus mājas darbus, piemēram, salabot sadzīves tehniku, ieklāt laminātu vai galu galā iemācīties pagatavot savu iecienītāko ēdienu, ko parasti pasūtāt ārpus mājas. Šīs prasmes iespējams apgūt kā “dari pats” tipa izdevumos un grāmatās, tā arī klātienes vai virtuālajās nodarbībās, par padoma un praktiska piemēra palūgšanu kādam draugam vai paziņai nemaz nerunājot. Ikviena prasme, ko būsit apguvuši, tuvinās jūs taupīgam dzīvesveidam. Tas pats attiecas uz prasmi krāt naudu – ja pratīsit iekrāt naudu, jums nebūs nepieciešamības to aizņemties no kāda vai izmantot iespējas, ko sniedz krediti online.

Dariet tikai to, kas ir noderīgs jums

Skaidrs, ka ne visi taupīga dzīvesveida paradumi būs piemēroti visiem, un tas ir tikai dabiski. Taupīga dzīvošana dažādiem cilvēkiem var nozīmēt ko citu, proti, vieniem taupīšanas prieku sagādās azartiska kaulēšanās, bet otriem piemērotāka šķitīs sava mazdārziņa iekopšana pašu dārzeņu audzēšanai. Izvēlieties tikai tos taupīga dzīvesveida paradumus, kas ir jums piemēroti, jo tas palīdzēs jums sarast ar jauno – taupīgo dzīvesveidu ātrāk un vieglāk.

Nobeigumā jāatgādina, ka būt taupīgam nenozīmē būt lētam, bet gan gudri rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem. Taupīga dzīvesveida ieviešana dzīvē ir lielisks veids kā maksimizēt savus finanšu iekrājumus. Ja sākotnēji pārmaiņas, iespējams, šķitīs grūtas, tad nepaies ne ilgs laiks, kad jaunie taupīgas dzīves paradumi kļūs par jūsu dzīvi, kas nesagādās absolūti nekādas grūtības tāpat kā jūsu iepriekšējais dzīvesveids.

Atstājiet komentāru