2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

SIA «Jēkabpils pakalpojumi» tiek izvērtēti  KNAB redzeslokā nonākušie uzņēmuma iepirkumi

SIA «Jēkabpils pakalpojumi» tiek izvērtēti KNAB redzeslokā nonākušie uzņēmuma iepirkumi

Uzņēmuma vadība vēl vērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā nonākušā pašvaldības uzņēmuma SIA "Jēkabpils pakalpojumi" veiktos iepirkumus, otrdien vietējo mediju žurnālistiem preses konferencē atzina uzņēmuma pagaidu valdes locekle Anita Moskovska.

Pēc viņas paustā, pašlaik "vēl viss ir procesā".

"Līdz ko būs izvērtējums, protams, tiks informēta pašvaldības vadība un attiecīgi varēs informēt arī presi," solīja Moskovska.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklētajā kriminālprocesā par Jēkabpils pašvaldības iepirkumiem kopumā iesaistītas sešas personas, tajā skaitā SIA « Jēkabpils pakalpojumi »valdes priekšsēdētājs Guntars Leitāns, bijušais pilsētas mērs Aivars Kraps un deputāts Nikolajs Anuškevičs.

KNAB 21.janvārī veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības Jēkabpils pilsētas pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībā, tostarp 24 kratīšanas un sešas izņemšanas.

Kriminālprocesā KNAB aizturēja četras personas, kuras patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - noteiktas nodarbošanās aizliegumu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. 

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Anuškevičs līdz 2014.gadam bijis Jēkabpils uzņēmuma SIA "Energoterms" 50% kapitāldaļu īpašnieks, savukārt pēc tam līdz 2017.gadam starp uzņēmuma īpašniekiem bijusi Vera Anuškeviča.

Informācija "Jēkabpils pakalpojumu" mājaslapā liecina, ka "Energoterms" uzvarējis vairākos uzņēmuma rīkotos iepirkumos, piemēram, pērn jūnijā par minerālmateriālu maisījumu iegādi ar līgumcenu 42 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet martā par tehnikas nomu darbam būvobjektos ar līgumcenu 165 000 eiro bez PVN un ceļu būvmateriālu (šķembas) piegādi par līgumcenu 42 000 eiro bez PVN.

KNAB informēja, ka atbrīvotajām personām piemērots aizdomās turētā statuss.

Vēl divām personām noteikts statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

KNAB kriminālprocesu sāka pērn 21.septembrī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Jēkabpils pilsētas domes un tās kapitālsabiedrības valsts amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojušas dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā saistībā ar attiecīgās kapitālsabiedrības veiktajiem iepirkumiem, kā arī izkrāpušas pašvaldības finanšu līdzekļus.

Pēc KNAB veiktajām darbībām pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis solīja, ka "Jēkabpils pakalpojumu" veiktos iepirkumus izvērtēs arī ieceltā pagaidu valdes locekle Moskovska.

Atstājiet komentāru