2020.gada 24. februāris

Diāna, Dina, Dins

Jēkabpils pilsētas māksliniece iesniegusi atlūgumu, izsludināts konkurss uz amata vietu

Jēkabpils pilsētas māksliniece iesniegusi atlūgumu, izsludināts konkurss uz amata vietu

Atlūgumu iesniegusi Jēkabpils pilsētas vecākā ainavu arhitekte jeb kā iepriekš šis amats saucās – pilsētas māksliniece Sintija Pastare. Jau ziņots, ka pērn amata nosaukums – pilsētas māksliniece, tika pārdēvēts  saskaņā ar profesiju klasifikatoru par  - pilsētas ainavu arhitekte. Taču sarunvalodā joprojām visbiežāk, runājot par šo amatu, tiek lietots nosaukums  - pilsētas māksliniece. Kā iepriekš Finanšu komitejas sēdē skaidroja Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis atlūgums iesniegs ar lūgumu atbrīvot pēc pašas vēlēšanās. No viņa sacītā izrietēja, ka Sintija Pastare nolēmusi mainīt dzīvesvietu.

Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs, vēl pirms konkursa izsludināšanas, sēdē sacīja, ka šī amata vieta ilgi tukša nepaliks, jo uz to jau ir vismaz trīs iespējamiem pretendenti. Jāpiebilst, ka arī pērn rudenī neilgi pirms valsts svētku pasākumiem, kā arī Ziesmassvētku un Jaungada laika pilsētā no amata aizgāja pilsētas māksliniece Sanda Mālniece un konkursā uz šo amatu uzvarēja Sintija Pastare, kas darbu sāka pērn 15.oktobrī.

Raits Sirmovičs Radio1.lv sacīja, ka šī amata darbinieku maiņa neietkmēs gatavošanos svētkiem, jo kā zināms gan novembrī, gan decembrī notiekošie svētki saistīti gan ar pilsētas izrotāšanu, gan izgaismošanu. Viņš piebilda, ka gatavošanās šiem pasākumiem jau noritot un līgumi par pilsētas gaismas rotājumiem jau esot noslēgti.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu uz amata vietu – pilsētas vecākais ainavu arhitekts. Galvenie darba pienākumi, kas būs jāveic minēti: Saskaņot reklāmas un reklāmas objekta projektus, dot piekrišanu par reklāmas vai reklāmas objekta, tostarp priekšvēlēšanas aģitācijas materiālu izvietošanu uz pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma; Saskaņot ēku numerācijas zīmju un ielu (laukumu) nosaukumu norādes dizainu un izvietošanas vietu; Sniegt priekšlikumus pilsētas noformējumam un noformējumu dažādos pasākumos un objektos.

Pretendentiem tiek prasīta augstākā vai profesionālā vidējā izglītība, ainavu arhitektūras, vides mākslas, dizaina vai līdzīgā studiju programmā. Zināšanas par pilsētas vides estētiskās un mākslinieciskās kvalitātes nodrošināšanu atbilstoši pašvaldības funkcijām un normatīvo aktu nosacījumiem. Tāpat arī vēlama profesionālā pieredze telpiskās vides veidošanā  jautājumos, pilsētas vides estētiskās un mākslinieciskās kvalitātes attīstības plānošanas koordinēšanā, kā arī citas iemaņas.

Pašvaldība šī amata veicējam piedāvā algu – 1000 eiro mēnesī. Pieteikumu (motivācijas vēstuli un CV) jāiesniedz pašvaldības Vienas pieturas aģentūrāvai sūtot elektroniski pa e-pastu: pasts@jekabpils.lv. Tālrunis informācijai 65283886.

Saistīta ziņa: Jēkabpils domē darbu sākusi jauna darbiniece - vecākā ainavu arhitekte

Komentāri (0-4/4)

 • Anse
  04.10.2019 23:00
  Varētu labāk kultūras pārvaldes direktori nomainīt! Nekas, NEKAS prātīgs pilsētā nenotiek! Mazākās pilsētās un miestos koncerti, teātri notiek..., pie mums?! Kultūras namu kā muzeju sargā! Aizkulisēs dzirdēts, ka Latvijas mākslinieki pat vairs negrib pie mums braukt...
 • Kaimiņu pilsēta
  04.10.2019 08:04
  No kuras pilsētas vēl pat no domes mūk prom?!?!:))))
 • Gita
  03.10.2019 22:10
  Tieši otrādi, šo gadu bija patīkamas izmaiņas pilsētā! Bija beidzot ar ko papriecēt acis. Ļoti žēl....
 • Viesis
  03.10.2019 21:15
  Ļoti labi. Nemaz nevarēja manīt, ka pilsētā ir māksliniece.

Atstājiet komentāru