2020.gada 18. februāris

Kintija, Kora

Jēkabpils pilsētas pašvaldība piešķirs papildu naudu Krustpils pils rekonstrukcijai zāles griestu nostiprināšanai (FOTO)

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps un vietniece Kristīne Ozola apmeklēja Krustpils pili, lai iepazītos ar pils atjaunošanas darbiem, kas tiek veikti ar Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu projektā “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā”. Ar situāciju Krustpils pils objektā domes vadību iepazīstināja Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe, piegādātāju apvienības “ BŪVUZŅĒMUMS RESTAURATORS un Erbauer group” pārstāvji un projekta vadītāja Inese Vītola.

Sarunā ar Radio1.lv  Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps sacīja, ka nākamā gada janvāra nogalē tuvojas noslēgumam termiņš, kad ekspluatācijā jānodod veiktie remontdarbi Krustpils pilī, tāpēc apmeklējot objektu viņš interesējies par būvdarbu gaitu. Būvnieks un būvuzraugs, izrādot paveikto, apgalvojuši, ka darbi rit pēc plāna un neesot šaubu, ka objekts tiks pabeigts noteiktajā termiņā, izņemot vienu pils zāli, kurā atklājušās būtiskas problēmas.

Aivars Kraps skaidroja, ka vienā no zālēm atklājies, ka ir nopietna problēma griestu pārsegumam, kas esot gandrīz pilnībā bojāts un jāmaina, jo pastāv draudi, ka griesti var iebraukt un telpa ir nedroša. Šim nolūkam nepieciešami papildu līdzekļi.

“Tiks izsludināts jauns iepirkums šo griestu pārseguma nomaiņai. Pagaidām nav precīzi zināms, cik šie darbi izmaksās, bet no pašvaldības budžeta plānots tiem paredzēt 17 000 eiro. Trešdien domes sēdē, skatot budžeta grozījumus, lemsim par šīs summas piešķiršanu Krustpils pils zāles griestu pārseguma atjaunošanai,” saka Aivars Kraps.

Viņš piebilda, ka apskatot remontdarbu gaitu Krustpils pilī, radusies pārliecība, ka tie tiks paveikti noteiktajā termiņā, izņemot zāli, kurai nepieciešams mainīt griestu pārsegumu.

Foto: Jānis Lācis

Komentāri (0-3/3)

 • Viesis-Jekam
  03.10.2019 07:55
  Jāmaina likumi, lai pensionāri sasniedzot pensionēšanās vecumu arī ietu pelnītā atpūtā. Tad atbrīvotos darba vietas un jaunajiem nebūtu jābrauc prom.
 • Jeka
  02.10.2019 09:52
  Vai tiešām nauda jātvel kautkādai vecai pilij,domātu par jauniešiem darba vietām,lai nav jābrauc prom
 • Viesis
  01.10.2019 18:54
  Nu īsts saimieks tas jaubais mērs. Visu apskata un kontrolē, nevis pāršķirsta papīrus.

Atstājiet komentāru